Huawei, 55x Zoom Özellikli Telefon Üzerinde Çalışıyor

Yeni bir sızıntı, Huawei’nin veya belki de Honor’un 55x dijital zoom özelliğine sahip bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Söz konusu sızıntı EMUI kamera uygulamasının, sızıntı yapan yabancı kaynak tarafından paylaşılan 55x zoom kamerasının ekran görüntüsü paylaşıldı. Şu an itibariyle, kamera uygulamalarında bu seçeneğe sahip tek bir Huawei veya Honor akıllı telefon yok.

Huawei, on yıldan uzun bir süredir akıllı telefonlar üretiyor. Ancak, şirketin cihazları Leica ile ortaklaşa geliştirilen kameralara sahip ilk Huawei telefonu olan Huawei P9 / P9 Plus’a kadar kamera bölümüne daha fazla odaklanmadı. Ardından sırasıyla 3x optik zoom ve 5x optik periskop zoom ile P20 Pro ve P30 Pro geldi. Bu iki cihaz, 10x optik periskop zoom ile mevcut nesil Huawei P40 Pro Plus için temel oluşturdu.

Huawei, 55x Zoom Özellikli Telefon Üzerinde Çalışıyor

Optik zoom işlevinin yanı sıra, bu akıllı telefonlar çok yüksek dijital zoom özelliğini de destekler, P30 Pro / P40 Pro’da 50x zoom ve P40 Pro Plus’ta 100x zoom olacak.

Bu sızdırılmış ekran görüntüsü, mevcut Huawei veya Honor cihazlarının hiçbirinde bulunmayan maksimum 55x dijital zoom’u ortaya koyuyor. Bu bir şekilde screengrab’un şimdiye kadar piyasaya sürülmemiş olan tamamen farklı bir cihazdan geldiğini gösteriyor. Bu görüntüyü sızdıran blogcu, bu mühendislik makinesinin seri üretime geçip geçmeyeceğinden emin değil.

Üretime girerse, Huawei ve Honor’un boru hatlarında Honor 30 serisi, Mate 30s serisi ve Nova 7 serisi gibi bir dizi cihaz var. Bu dizilimlerin Pro modellerinden herhangi biri, yaklaşan Honor 30 Pro dahil 55x yakınlaştırma özelliğine sahip olabilir.

Şimdilik, sadece birkaç gün önce renderı bir periskop kamerasını ortaya çıkaran Honor 30 Pro’nun kamera detaylarına sahibiz, bu da 55x zoom için güçlü bir rakip.

İLGİLİ İÇERİK:  33W Pro Hızlı Şarj Destekli POCO M4 Pro 5G Tanıtıldı!

Huawei, 55x Zoom Özellikli Telefon Üzerinde Çalışıyor

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu