Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, 2019 Yılında 250 Milyon Akıllı Telefon ve 2020’de 300 milyon Adet Satmayı Hedefliyor

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi ve telekom ekipmanları devi olan Huawei’nin batı ülkelerinden gelen güvenlik sorunları ile ilgili endişeler nedeniyle şu an zor zamanlar geçiriyor.

Huawei, devam etmekte olan ABD-Çin ticaret savaşının ortasında olmasına rağmen, akıllı telefon gönderileri açısından etkileyici rakamlar rapor etmeyi başardı. Huawei’nin Tüketici İşleri CEO’su Yu Chengdong, şirketin 2018 yılında 206 milyon cep telefonu gönderdiğini açıkladı.


2018 Kasım itibariyle, şirketin premium akıllı telefon kategorisindeki pazar payı (600 doların üstünde olan telefonlar) yüzde 12’lik yeni bir seviyeye ulaştı. IDC tarafından yayınlanan verilere göre, Huawei şu anda dünya pazarında% 14.7 pazar payıyla en iyi akıllı telefon şirketleri arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Huawei, 2019 Yılında 250 Milyon Akıllı Telefon ve 2020'de 300 milyon Adet Satmayı Hedefliyor

Huawei’den büyük planlar

Huawei’ye küresel olarak akıllı telefon pazar payının daha büyük bir kısmını kapmak ve Apple’ın yerini almak, liderliği kazanmak için bir fırsat veriyor. Daha önce, Huawei, Apple’ı ikinci pozisyona indirdi ancak uzun süre dayanamadı. Huawei, 2019 yılında 250 milyon akıllı telefon ve 2020’de 300 milyon adet satmayı hedefliyor.

Çin’de Huawei, 105 milyondan fazla ürün göndererek yüzde 26,4 pazar payıyla pazar lideri. Bunu sırasıyla yüzde 19,8, yüzde 19,1 yüzde 13,1 ve yüzde 9,1 pazar payıyla Oppo, ikinci sırada yer almakta. Huawei, daha fazla pazar payı elde etmek amacıyla, şirketin faaliyetlerinde bazı stratejik değişiklikler yaptığını bildirilmişti. Raporlara göre, Huawei üretim ortaklarından ek kapasite desteği istedi ve aynı zamanda bazı üretim hatlarını Çin’e taşımayı planlıyor, böylece ürünleri için zamanında destek sağlayabiliyor olacaklar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu