Tiktok Takipçi Satın Al

HiSilicon Sadece Huawei’ye Çip Üretmeyecek!

Huawei için sadece çip üretme görevi olan HiSilicon artık açık pazarda da çiplerini satmaya başlayacak.

Huawei’ye alt markası olan HiSilicon, şimdiye dek sadece Huawei için işlemci üretimi yapıyordu. Fakat şirket değişikliğe gitme kararı aldı, piyasada bulunan diğer firmalara çip satma kararı aldıklarını duyurdu. Shenzhen’de düzenlenen ELEXCON 2019 etkinliği ile HiSilicon firması  4G çiplerini piyasaya sürdü.


EETimes’da yayınlanan habere göre, geçen yıl Nisan ayında kurulan Huawei’nin bir yan kuruluşu olan Shanghai HiSilicon bugünden itibaren açık pazarda çip satımına başlayacak. Açık pazara açılmasına rağmen Shenzhen HiSilicon, ana şirketi Huawei çip tedarik etmeye devam edecek.

HiSilicon Sadece Huawei'ye Çip Üretmeyecek!

HiSilicon bazı ürünlerinin de isimlerinde değişikliğe gitti ve varlığını yeni segment ürünlerle genişletmeye devam edecek. Firmanın kamera ürün serisinin ismi artık Akıllı Vizyon olarak değiştirildi. Yakın zamanda profesyonel güvenlik izleme sisteminin ilerisine geçecek. Ayrıca HiSilicon ürün çeşitliliği, tüketici ve otomotiv elektronikleri gibi algılayıcı ürünlerine kadar da uzanacak.

Huawei’nin alt markası HiSilicon, şimdiye dek Kirin işlemcilerinin yanı sıra Balong isimli modemleriyle de bilinen bir şirket. HiSilicon bilinenin üzerine sadece işlemci ve modem üretmiyor, aynı zamanda grafik çekirdekleri ve sunucu işlemcileri üretiyor.

Şirket aldığı bu karar ile piyasada nasıl bir etki bırakacağı merak konusu gelecek zamanda piyasa üzerinde bıraktığı etkiler daha net şekilde görünebilecek.

Huawei ve daha fazla teknoloji haberlerimizi okumak isterseniz Teknoloji Haberleri kategorisini takip edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu