Tiktok Takipçi Satın Al

Hindistan, Hipersonik Füze Testini Gerçekleştirdi! (Video)

Hindistan Yerel Savunma Bakanlığı, hipersonik füzesinin katı yakıtlı bir güçlendirici kullanılarak fırlatıldığını açıkladı.

Hindistan’da, Savunma Araştırma ve Geliştirme Örgütü (DRDO) hipersonik bir füzeyi başarıyla test etti. Ülkenin Savunma Bakanlığı, testler Odisha eyaletinde Wheeler Adası’nda test sahasında gerçekleşti.


Bugün dünyadaki birçok ülkenin hipersonik füzeler geliştirdiği belirtiliyor. Örneğin bu tür testler ve geliştirmeler Rusya, ABD, Fransa, Avustralya, Çin tarafından yapılmaktadır.

Bu nedenle, Pentagon’da daha önce hipersonik bir seyir füzesinin prototiplerinin testleri hakkında rapor yazmıştı. Askeri departman, bir yıl içinde serbest uçuş koşullarında ilk teste başlamaya hazır olduğunu kaydetti.

Hindistan’da test sırasında, katı yakıtlı bir güçlendirici kullanılarak bir seyir füzesi fırlatıldı. Göstericinin yardımıyla 30 bin metre yüksekliğe yükseldi. Daha sonra cihaz taşıyıcıdan ayrıldı ve ramjet motorunu çalıştırdı.

İlgili Makaleler

Uçuş sırasında, roket Mach yüksek hıza ulaşmayı başardı. Bu hızda roket uçuşunun süresi 20 saniyeydi. Uçuş sırasında Hintli uzmanlar, motor ateşleme sisteminin çalışmasını ve yakıt sisteminin çalışmasını kontrol ettiler. Yapılan kontrollerle ilgili diğer detaylar belirtilmedi.

Hidrojen ve atmosferik hava ile çalışan Hint hipersonik motorlarının bir testi, ülkenin doğusundaki Sriharikot test sahasında gerçekleştirildi. Hafif modifiye edilmiş iki aşamalı katı yakıtlı ATV fırlatma aracını piyasaya sürdü. İkinci aşamada, iki hipersonik motorlu bir ünite monte edildi.,

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu