Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei’nin İşletim Sistemi HarmonyOS İlk Güncellemesi

İlk HarmonyOS güncellemesi, Honor Vision akıllı TV’lerde birçok iyileştirme getiriyor.

Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS, Çin teknoloji devi ekosisteminin yeni yaşam çizgisi ve Google’ın Android’in bir alternatifi olması beklenen yeni bir mikro çekirdek tabanlı, dağıtılmış işletim sistemidir.


10 Ağustos 2019’da Huawei, Pro ve Pro olmayan sürümlerinde bulunan Honor Vision TV’lerin içinde HarmonyOS’u piyasaya sürdü. EMUI’ye benzer şekilde Huawei, HarmonyOS’u bir yazılım güncellemesi yoluyla iyileştirmeyi planladı. Son zamanlarda, Huawei bu TV için ilk HarmonyOS güncellemesini sağlamaya başladı.

Honor Visions ve Vision Pro için bu yeni HarmonyOS güncellemesi, Huawei Video uygulaması, Sistem, Ayarlar, Akıllı Bağlantı, Kamera, Akıllı Ses, Canlı Sihirbaz, Ayarlar ve Galeri ve daha pek çok şeyde değişiklikler ve iyileştirmeler getiriyor.

Huawei'nin İşletim Sistemi HarmonyOS İlk Güncellemesi

HarmonyOS güncellemesi

Ana Sayfa Uygulamalar> Ayarlar> Sistem> Yazılım Güncelleme, TV sistem sürümünüzü otomatik olarak tarar.

Kullanıcılar ayrıca otomatik güncellemeyi Ana Sayfa üzerinden açabilir, Tüm Uygulamalar> Ayarlar> Sistem’i seçebilir ve otomatik güncelleme anahtarını açabilir.

Ayrıca yeni TV kanalları, ekrandaki duvar kağıdını değiştirme ve albümlerdeki fotoğrafları toplu olarak silme gibi bazı yeni özellikler eklendi.

Honor Vision TV’ler şu anda sadece Çin‘de satılıyor. Ancak son güncelleme ile ayarlara global menü desteği geldi. Bu da televizyonların kısa süre içerisinde Avrupa pazarında piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu