bayigram.com

Windows Hareketli Masaüstü Arka Planı Nasıl Yapılır?

Windows 10 hareketli duvar kağıdı nasıl yapılır? Bu konuda herhangi bir şekilde standartlarını değiştirmeyen firma yüzünden üçüncü parti yazılım geliştiriciler Wallpaper Engine adlı bir uygulama geliştirerek arka planın hareketli olmasını başardılar. Hareketli bilgisayar duvar kağıtları son zamanlarda özellikle oyuncular tarafından oldukça popüler şekilde kullanılmakta.

Wallpaper Engine, kullanıcıların animasyonlu ve etkileşimli duvar kağıtları kullanmasına ve oluşturmasına olanak tanıyan bir Windows uygulamasıdır. Duvar kağıtları, Steam Atölyesi işlevi aracılığıyla, kullanıcı tarafından oluşturulan ücretli indirilebilir içerik olarak paylaşılır.


Steam üzerinden 24,99TL’ye satılan bu uygulamayı edindiğiniz zaman sizde masaüstü arka planlarınızı hareketli bir görsel ile güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Windows 10 Hareketli Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır?

Windows 10 veya Windows 11 yüklü bilgisayarınızda arka planı hareketli yapmak için ilk olarak Steam uygulaması edinmeniz ve bu uygulama üzerinde hesap açmanız gerekmektedir.

Uygulama üzerinde hesabınızı açtıktan sonra hareketli arka plan yapabilmek için Wallpaper Engine adlı uygulamayı satın alın. Uygulamayı satın aldıktan sonra internet üzerinde erişebileceğiniz birçok hareketli arka plan dosyası sayesinde sizde masaüstü arka planınızı hareketlendirebileceksiniz. Eğer mevcut tasarımlardan birini beğenmediyseniz sizde kendi arka planınızı tasarlayarak kendinize özel arka plan sahibi olabilirsiniz.

Steam tarafından sunulan Wallpaper Engine, masaüstünüze hareketli arka planlar eklemenize olanak tanır. 2D ve 3D olarak web sitelerinden ve kendi videolarınızdan farklı duvar kağıdı türlerini destekler. İşin iyi yanı, Steam’e ait olduğu için, 100.000’den fazla topluluk tarafından oluşturulmuş arka plana ücretsiz olarak sahip olacaksınız.

Windows Hareketli Masaüstü Arka Planı Nasıl Yapılır?

Özel İçerikler Oluşturun

Eğer video yapım işlerinde başarılı iseniz 5 ile 10 saniye arasında değişen bir video hazırlayın ve mp4 formatında kayıt edin. Sonrasında videonuz için preview adında görsel olarak kaydedin. Uzantısı jpeg olmalıdır. Sonrasında json veri formatında verilerinizi yazın.

Wallpaper Engine uygulamasını açın. Wallpaper Değiştir yazısına tıklayın. Gelen pencerede Dosya aç butonuna tıklayın ve mp4 uzantılı dosyanızı seçin. Böylece kendi hazırladığınız video dosyası arka plan olarak kayıt edilecektir.

Wallpaper Engine Bir Numara

Uygulamayı satın aldıktan sonra birçok özelliğe erişim sağlayabileceksiniz. İlk olarak akıllara takılan bir soruyu cevaplamak gerekirse uygulama performans bakımından sıkıntı yaratmamaktadır. En az şekilde kaynakları kullanacak biçimde ayarlanan programda sadece .mp4 değil diğer video formatlarında da arka plana sahip olabilirsiniz.

Ekran çözünürlük ve boyutlarına göre ayarlama yapabilirken aynı zamanda atölyede yer alan çalışmalardan ekranınıza uygun olan bir arka planı indirebilirsiniz. İsterseniz sık ziyaret ettiğiniz bir web sitesini ya da cep telefonu ekranı kullanabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
4

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu