Tiktok Takipçi Satın Al

Hackerlar Telegram’ı Kripto Para Birimini Çalmak İçin Kullanıyor

Bilgisayar korsanları Telegram’ı kripto para birimini çalmak için kullanıyor. Hacker grubu Lazarus, kripto para birimini çalmak için saldırılarda önemli değişiklikler yaptı.

Ana araçlardan biri olarak, saldırganlar Telegram Messenger‘ı kullanıyor. Kaspersky Lab‘a göre, Lazarus “daha ​​temkinli adımlar atıyor” ve kripto para birimini çalmak için “geliştirilmiş taktikler ve prosedürler” kullanıyor. Bilgisayar korsanları sistemin enfekte olma şeklini değiştirdi ve fark edilmelerine izin verdi.


Saldırganlar yem olarak sahte kripto para ticaret şirketleri kullanıyor. Ücretsiz web şablonları kullanılarak oluşturulmuş özel web siteleri var. Telegram‘daki sahte gruplara bağlantılar içeren.

Hackerlar Telegram'ı Kripto Para Birimini Çalmak İçin Kullanıyor

Bir durumda, uzmanlara göre, haberciden bir dosya indirerek, bilgisayar korsanları Windows çalıştıran bir bilgisayara bulaştı.

Uzmanlar bulunan İngiltere, Polonya, Rusya ve Çin’de grubun birkaç kurbanı vardı, ancak kendilerine verilen zararı belirtmediler.

Daha önce, Microsoft’un Kuzey Kore hacker grubu Talyum’a dava açtığını söyledi. ABD’de bulunan bilgisayarlardan “çok gizli bilgiler” çalmakla suçlanıyor. Sosyal medya ile ilgili güncel içerikleri takip etmek için teknoloji haberleri kategorimizi takibe alabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu