Hackerlar Telegram'ı Kripto Para Birimini Çalmak İçin Kullanıyor - TeknoDiot.com

Hackerlar Telegram’ı Kripto Para Birimini Çalmak İçin Kullanıyor

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Bilgisayar korsanları Telegram’ı kripto para birimini çalmak için kullanıyor. Hacker grubu Lazarus, kripto para birimini çalmak için saldırılarda önemli değişiklikler yaptı.

Ana araçlardan biri olarak, saldırganlar Telegram Messenger‘ı kullanıyor. Kaspersky Lab‘a göre, Lazarus “daha ​​temkinli adımlar atıyor” ve kripto para birimini çalmak için “geliştirilmiş taktikler ve prosedürler” kullanıyor. Bilgisayar korsanları sistemin enfekte olma şeklini değiştirdi ve fark edilmelerine izin verdi.

Saldırganlar yem olarak sahte kripto para ticaret şirketleri kullanıyor. Ücretsiz web şablonları kullanılarak oluşturulmuş özel web siteleri var. Telegram‘daki sahte gruplara bağlantılar içeren.

Bir durumda, uzmanlara göre, haberciden bir dosya indirerek, bilgisayar korsanları Windows çalıştıran bir bilgisayara bulaştı.

Uzmanlar bulunan İngiltere, Polonya, Rusya ve Çin’de grubun birkaç kurbanı vardı, ancak kendilerine verilen zararı belirtmediler.

Daha önce, Microsoft’un Kuzey Kore hacker grubu Talyum’a dava açtığını söyledi. ABD’de bulunan bilgisayarlardan “çok gizli bilgiler” çalmakla suçlanıyor. Sosyal medya ile ilgili güncel içerikleri takip etmek için teknoloji haberleri kategorimizi takibe alabilirsiniz.

Logitech G Çekiliş

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu