Hackerlar Telegram'ı Kripto Para Birimini Çalmak İçin Kullanıyor - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Hackerlar Telegram’ı Kripto Para Birimini Çalmak İçin Kullanıyor

Hackerlar Telegram'ı Kripto Para Birimini Çalmak İçin Kullanıyor

Bilgisayar korsanları Telegram’ı kripto para birimini çalmak için kullanıyor. Hacker grubu Lazarus, kripto para birimini çalmak için saldırılarda önemli değişiklikler yaptı.

Ana araçlardan biri olarak, saldırganlar Telegram Messenger‘ı kullanıyor. Kaspersky Lab‘a göre, Lazarus “daha ​​temkinli adımlar atıyor” ve kripto para birimini çalmak için “geliştirilmiş taktikler ve prosedürler” kullanıyor. Bilgisayar korsanları sistemin enfekte olma şeklini değiştirdi ve fark edilmelerine izin verdi.

Saldırganlar yem olarak sahte kripto para ticaret şirketleri kullanıyor. Ücretsiz web şablonları kullanılarak oluşturulmuş özel web siteleri var. Telegram‘daki sahte gruplara bağlantılar içeren.

Hackerlar Telegram'ı Kripto Para Birimini Çalmak İçin Kullanıyor

Bir durumda, uzmanlara göre, haberciden bir dosya indirerek, bilgisayar korsanları Windows çalıştıran bir bilgisayara bulaştı.

Uzmanlar bulunan İngiltere, Polonya, Rusya ve Çin’de grubun birkaç kurbanı vardı, ancak kendilerine verilen zararı belirtmediler.

Daha önce, Microsoft’un Kuzey Kore hacker grubu Talyum’a dava açtığını söyledi. ABD’de bulunan bilgisayarlardan “çok gizli bilgiler” çalmakla suçlanıyor. Sosyal medya ile ilgili güncel içerikleri takip etmek için teknoloji haberleri kategorimizi takibe alabilirsiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yeni Mercedes-Benz Otomobil Modelleri 2017 Los Angeles’ta Tanıtıldı!

Buğra Noyan

OnePlus 6 ve 6T için Android 10 Kararlı Güncellemesi Kullanıma Sunuldu!

Yusuf Karcılar

Steam Guard Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.