Tiktok Takipçi Satın Al

Güç Tuşu Bozulan Telefon Nasıl Açılır?

Güç tuşu bozulan telefon nasıl açılır sorusu, telefonunun güç tuşu bozulan kişilerin cevabını merak ettiği bir soru olmaktadır.

Güç tuşu bozuk telefonu açmak nasıl yapılır? Telefonunun güç tuşu bozulmuş olan kişiler genellikle telaşa kapılmakta ve telefonlarını nasıl açacaklarını düşünmekte, bunun için araştırmaya girmektedir. Güç tuşu bozulmuş olan telefonu açabilmek mümkündür fakat bu uzun süreli olarak idare edici bir işlem olmamaktadır. Dolayısı ile eğer telefonunuzun güç tuşu bozulmuş ise en kısa zamanda yetkili bir servise götürmeniz ve tamir ettirmeniz gerekmektedir.


Telefonun iOS ya da Android işletim sistemine ait olması, açma yöntemini de farklılaştırmaktadır. Eğer güç tuşu bozulan iOS bir telefon ise şarj aleti ve USB kablosuna ihtiyaç duyulmaktadır. Telefon öncelikle şarja bağlanır çünkü şarja bağlanan kapalı telefon açılır. Eğer şarjın güç adaptörü yoksa, sadece USB kablo mevcut ise USB kablosu ile bilgisayar bağlantısı yapılarak telefonun açılması sağlanabilmektedir.

Güç Tuşu Bozulan Telefon Nasıl Açılır?

Güç Tuşu Bozulan Android Telefonu Açmak

Android sistemli güç tuşu bozulan telefonu açmak başka bir araç yardımı ile mümkün olmaktadır. Eğer Android telefonun güç tuşu çalışmıyorsa, yerinden çıktıysa ya da işlevsizse iğne, kalem ve benzeri gibi ince uçlu bir araç yardımıyla açılım sağlanabilmektedir. Fakat bu uygulama sırasında dikkat edilmelidir çünkü telefon zarar görebilmektedir. Dolayısı ile bir araç yardımıyla telefonu açarken hafif dokunuşlar yapılmalıdır. Aksi takdirde telefon daha fazla zarar görecektir.

Android sistemli güç tuşu bozulan telefon nasıl açılır sorusunun bir cevabı daha bulunmaktadır. Bu cevap, iOS telefonu açmakla aynıdır. Dolayısı ise kapanan telefonu var ise güç adaptörüyle şarja bağlamak ya da USB kablo aracılığı ile bilgisayara bağlamak yeterli olacaktır. Kimi Android telefonlarda başka tuşlar da bulunmaktadır ve telefonu açmaya yaramaktadır.

Güç Tuşu Bozulan Telefon Nasıl Açılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu