Tiktok Takipçi Satın Al

SON DAKİKA: GSM Operatörlerinden Taksitle Alınan Telefonlar İçin Önemli Karar

GSM operatörlerinden taksitle telefon alımlarında yeni düzenleme. Artık bundan sonra operatörlerden alınan taksitli telefonlarda taksit bitmeden telefon alan kişi telefonu satamayacak.

T.C Ulaştırma bakan yardımcısı Ömer Fatih Sayan, GSM operatörlerinden taksitle akıllı telefon alanları ilgilendiren önemli bir açıklamada bulundu.


Açıklamada ise gerçek anlamda kritik bir düzenleme yapıldığının altını çizerek şöyle devam etti taksitleri bitmeden başka birine satılan telefonların tespit edilip iletişime kapatılacağını belirtti.

Akıllı telefon ile nakit elde etme dönemine son!

Yani GSM operatörlerinden taksitle alınan telefonlar borcu bitmeden bir başkasına satılamayacak. Bu gelişme teknoloji gündemini hemen hareketlendirmeye yetti.

Bu düzenleme ile birlikte ekonomik düzenlemelerin de içerisinde yer aldığı yeni torba yasa ile Meclis’ten geçti. Buna göre, Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’ne (MCKS) kayıtlıyken elektronik kimlik bilgisi kopyalanmış gerçek cihazlar ve mobil haberleşme hizmeti sunan işletmeciler tarafından finansman borcu bulunduğu bildirilen cihazlar borcun devam ettiği süre boyunca sadece eşleştirme yapılan abone numaralarıyla kullanılmak üzere açılacak.

[sp-related style=”dark” id=”52746″]

SON DAKİKA: GSM Operatörlerinden Taksitle Alınan Telefonlar İçin Önemli Karar

Özet geçecek olursak  bu yeni düzenleme ile birlikte borcu bulunan veya taksitleri ödenmeyen telefonlar iletişime kapatılacak. Taksiti bitmeyen telefonları ise satışı yasak olacak. Telefonu taksitle satın alan kişi taksitleri bitmeden başka birine satamayacak.

Böylece akıllı telefon ile nakit yaratmanın yanı sıra dolandırıcılık girişimlerinin de önüne geçilecek. Zira bazı vatandaşlar nakit ihtiyacını karşılamak için 12 veya 24 ay taksitle pahalı telefonlar alıp internet üzerinden 1000 TL’ye kadar indirimle satıyordu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu