Google, Yeni Chromebook’lar için 8 Yıllık Güncelleme Vaat Ediyor

Güncellemeler genellikle 6.5 yıl sonra sona erer, ancak 2020’de duyurulan Chromebook’lar 2028’e kadar otomatik güncellemeler alır.

Google, otomatik güncellemelerle en az sekiz yıl boyunca onları desteklemeyi vaat ederek Chromebook’ları biraz daha cazip hale getirdi.


Mevcut Chromebook’lar genellikle bir modelin tanıtımından sonra 6,5 ​​yıl boyunca otomatik yazılım ve güvenlik güncellemeleri alır.

Bununla birlikte, 2020 ve ötesinde tüm yeni Chromebook’lar sekiz yıllık otomatik güncelleme alacak şekilde ayarlanmıştır. Google’ın örnek olarak kullandığı iki yeni Chromebook, her ikisi de Haziran 2028’e kadar güncelleme alacak olan Lenovo 10e Chromebook Tablet ve Acer Chromebook 712‘dir.

Google, Yeni Chromebook'lar için 8 Yıllık Güncelleme Vaat Ediyor

Google, eğitimde kullanılmak üzere en az 20 yeni Chrome cihazının piyasaya sürüldüğünü ve hepsinin bu uzatılmış destek döneminden yararlanacağını söyledi. Okullardaki BT ekipleri de, tüm Chromebook’ların istendiği gibi çalışmaya devam etmesini ve uygun zamanda güncelleme almasını sağlamak için onlara 200’den fazla kontrol sunan gelişmiş bir Google Yönetici Konsolu’ndan yararlanacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu