Tiktok Takipçi Satın Al

Google, “Hafıza” Adında Yeni Bir Asistan Özelliğini Test Ediyor

Google Asistan ile İkinci Bir Hafıza Edinme!

Herkes bilgisayarların bir şeyleri hesaplamada bizden daha iyi olduğunu bilir, ancak hiç kimse bir bilgisayarın nasıl bir şeyi nadiren unuttuğundan bahsetmez. Şimdi Google, Google Asistan’ın yeni bir özelliği olan “Bellek” ile bu özellikten yararlanmayı hedefliyor.


9to5Google, güncellemeyi APK Insights’tan birinde gördü. İlk bakışta, Google’ın, kullanıcıların telefonlarına indirme eğiliminde olduğu tüm hatırlatıcı ve organizasyon uygulamalarını aldığı ve birleşik işlevselliği Google Asistanına yerleştirdiği anlaşılıyor.

Düşünebiliyorsanız, Google Asistan saklayabilir. 9to5Google, Bellek hakkında şunları söylüyor:

Bellek kaydedebilir: makaleler, kitaplar, kişiler, etkinlikler, uçuşlar, oteller, resimler, filmler, müzik, notlar, fotoğraflar, yerler, çalma listeleri, ürünler, tarifler, hatırlatıcılar, restoranlar, ekran görüntüleri, gönderiler, TV şovları, videolar ve web siteleri.

Bir şeyi hatırlamak istediğinizde, Google Asistan’a sözlü bir komut verebilir veya ana ekranda bir kısayol kullanabilirsiniz. Ardından, daha sonra hatırlamaya çalıştığınız şeyi Google’a bildirirsiniz.

Google Asistan daha sonra onu Bellekte saklar, ancak aynı zamanda, bellekle tam olarak neyi başarmaya çalıştığınızı anlamak için AI’nın gücünü de kullanır. Örneğin, uçuş ayrıntılarını saklamak için Hafızayı kullandıysanız, Google size uçuşla ilgili durum bilgilerini gösterecektir.

Google, "Hafıza" Adında Yeni Bir Asistan Özelliğini Test Ediyor

Yeni Asistan

amamen dizilmiş bir bellek portföyünüz olduğunda, depoladığınız tüm bilgi parçalarını bulmak için gelişmiş arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Ayrıca anıları “Önemli” veya “Daha Sonra Oku” olarak etiketleyebilirsiniz, böylece daha sonra önemli bilgileri kolayca bulabilirsiniz.

Şu anda, Google Asistan Belleğini hala test aşamalarında olduğu için kullanamazsınız. Özelliğin kullanıcılarla ne zaman yayınlanacağını bilmiyoruz.

Ancak bildiğimiz şey, Google’ın Memory’yi “test sürümü” denen şeyden geçirdiği. Bu, geliştiricilerin tüm yaygın hataları ve sıkıntıları bulmak için kendi programlarını kullandıkları zamandır. Daha sonra, uygulamanın herkese açık olarak yayınlanmasından önce tüm sorunları çözebilirler.

Google, "Hafıza" Adında Yeni Bir Asistan Özelliğini Test Ediyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu