Tiktok Takipçi Satın Al

Google Workspace Nedir? G Suite Tamamen Değişiyor mu?

On yıldan fazla bir süredir G Suite, Google'ın profesyonel üretkenlik araçları koleksiyonuydu. İnsanların çalışma şekli geliştikçe G Suite de gelişti.

Google, bu dönüşümü belirtmek için hizmeti ” Google Workspace ” olarak yeniden adlandırdı. Hadi bir bakalım.

G Suite neydi?

Google Workspace hakkında konuşmadan önce, G Suite’e bir göz atalım. Hizmet, kuruluşların Google’ın hizmetlerini aylık abonelik için kendi alanlarında kullanmalarının bir yolu olarak 2006 yılında başlamıştır.


G Suite, kendi ağ depolama alanlarını, e-posta sunucularını ve diğer çeşitli araçlarını korumak yerine, kuruluşların Google’ın bulut tabanlı üretkenlik ve ortak çalışma araçlarını işletmelerinin arka ucu olarak kullanmalarına izin verdi.

Orijinal araçlar arasında Gmail, Google Talk, Google Takvim ve Google Page Creator vardı. Zamanla Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Formlar, Google Drive, Google Sohbet ve Meet’i içerecek şekilde genişledi.

Bu araçların tümü tüketicilere ücretsiz olarak sunulmaktadır, ancak bazı özelliklerden yoksundurlar. G Suite müşterileri, özel alan e-posta adresleri (@ gmail.com vs @ teknodiot.com), bulut depolama alanı, yönetici araçları, 7/24 müşteri desteği ve daha fazlasını alır.

Google Workspace Nedir? G Suite Tamamen Değişiyor mu?

Google Workspace Nedir?

Google Workspace, G Suite’in gelişimine devam ediyor. Aslında isim değişikliği bile değil. Hizmetin adı “Web Alanınız İçin Google Apps” idi. Daha sonra, 2016’da nihayetinde “G Suite” olarak yeniden adlandırılmadan önce basitçe “Google Apps” olarak yeniden markalandı.

Google, “G Suite” adının nasıl çok geleneksel bir çalışma ortamı çağrışımına sahip olduğundan bahsetti. Çalışma alanı kavramı değiştikçe, bu geçişi başlatmak için adın gerekli olduğunu hissetti.

Temelde, Google Workspace, G Suite ile aynı hizmettir. Bu, Google’ın 2020 boyunca yaptığı birkaç değişikliğin sonucudur. Ayrı araçların birbirleriyle daha derin entegrasyonu vardır. Gmail, Dokümanlar, Meet vb. Arasında geçiş yapmak yerine her şey tek bir merkezi noktada mevcuttur

https://youtu.be/bE31y5HbukA

Google Workspace Ücretsiz mi?

Google Workspace ücretsiz bir hizmet değildir, ancak Workspace’te bulunan tüm araçların ücretsiz tüketici sürümleri vardır. Kuruluşunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak birkaç farklı fiyatlandırma paketleri vardır.

En azından, Çalışma Alanındaki herkes özel ve güvenli bir iş e-posta adresi, görüntülü toplantılar, bulut depolama alanı ve destek alır. Oradan, kuruluşunuzun ne kadar büyük olduğuna ve hangi gelişmiş özellikleri istediğinize bağlıdır.

Buradaki ana çıkarım, Workspace, G Suite’in doğal evrimidir. Aynı araç setini ve premium özellikleri bir fiyat karşılığında sunar ve bazı eklemeler üstüne atılır. G Suite’i geçmişte kullandıysanız, Workspace aynı deneyimi sunar.

Google Workspace Nedir? G Suite Tamamen Değişiyor mu?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu