Google, Ücretsiz Wi-Fi Programını Kapatacak

Google’ın ücretsiz Wi-Fi programı, Hindistan’daki en yoğun 400 tren istasyonuna halka açık ücretsiz Wi-Fi sağladı.

Google, 2015 yılında piyasaya sürülen ücretsiz Wi-Fi programını, Hindistan’da ve küresel olarak çıkardı. Google ücretsiz Wi-Fi programı olarak adlandırılan program, 2020’nin ortalarına kadar Hindistan’ın en yoğun 400’den fazla tren istasyonuna hızlı ve ücretsiz halka açık Wi-Fi getirmek için Indian Railways ve RailTel ile ortaklaşa duyuruldu.

Google, “Çevrimiçi beş yıl öncesine göre çok daha basit ve daha ucuz hale geldi çünkü mobil veri planları daha uygun fiyatlı hale geldi ve mobil bağlantı küresel olarak gelişiyor ve GB başına mobil veriler Hindistan’daki en uygun fiyatlı” dedi.

Ücretsiz Wi-Fi buraya kadarmış!

İstasyonun ülke çapında binlerce yere telekomünikasyon şirketleri, İSS’ler ve yerel yetkililerle birlikte kurulduğu söyleniyor. Bununla birlikte, Jio ve çeşitli hükümetlerin ve yerel kuruluşların internete herkes için daha kolay ve düşük maliyetli erişim sağlama girişimleri Google Wi-Fi programını geçersiz kıldı.“Mobil veri planları daha uygun fiyatlı hale geldi ve mobil bağlantı küresel olarak gelişiyor. Hindistan, özellikle şu anda dünyada GB başına en ucuz mobil veri arasında yer alıyor ve mobil veri fiyatları son 5 yılda (TRAI başına) yüzde 95 oranında azaldı ”dedi.

Google, Ücretsiz Wi-Fi Programını Kapatacak
Google ayrıca, İstasyonun çöküşünün arkasındaki neden olarak değişen teknik gereksinimler ve altyapı zorluklarını da belirtmektedir. “Gelecekte gerçekten nasıl bir etki yaratabileceğimizi değerlendirdiğimizde, gelecek milyar kullanıcılı pazarlar için daha iyi çalışmak üzere tasarlanan ürün ve özelliklerin oluşturulmasında daha fazla ihtiyaç ve daha büyük fırsatlar görüyoruz.” Bununla birlikte, şirketin mevcut siteler arasında geçiş yapmak için ortaklarıyla birlikte çalıştığı söyleniyor, böylece topluluk için yararlı kaynaklar kalabilirler, böylece RailWire Wi-Fi’nin çalışmaya devam etmesini bekleyebiliriz ancak Google Fiber tarafından desteklenmeyecektir.

İLGİLİ İÇERİK:  ​Pandemide Bitcoin’e Olan Güven Arttı, Kullanım 2 Katına Çıktı
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu