Tiktok Takipçi Satın Al

Google Tablet Üretimini Sonlandırıyor

Google, tablet üretimlerine son verme kararı aldı. Pixel telefon serisiyle güzel başarılar elde eden Google tablet konusunda ise fişi çekme kararı aldı.

Google, geliştirilmekte olan iki tablet modelini bile iptal etti. Google, 2019’da bir tablet piyasaya sürmedi, ancak 2018’de Pixel Slate’le çıkış yapmıştı. Google iki küçük tablet üzerinde çalışıyordu, ancak nihayetinde dizüstü bilgisayarların lehine tablet form faktörüne odaklanmayı bırakmaya karar verdi. 


Pixel Slate, Google’ın ilk Pixel markalı tablet sunumuydu ve Computerworld’ün açıkladığı gibi Google, bir tableti tamamen klavye tabanından ayıran veya hiç fiziksel klavyesi olmayan bir cihaz olarak görüyor. Google, Pixelbook gibi dönüştürülebilen iki arada aygıtını tablet değil, dizüstü bilgisayar olarak görüyor. 

Google tablet için fişi çekti

Google, dün tablet departmanı için çalışanlarına işlerinde son vermeyi planladığını açıkladı ve tabletle ilgili projelerde çalışanlar başka Google departmanlarına yeniden atanacak. Google’ın nihayetinde tablet form faktörünü izlemeye karar vermediği açık değil, ancak şirket dünyanın en iyi iki tablet satıcısı olan Apple ve Samsung ile rekabet etmekte zorlanıyor olabilir.

Apple‘ın iPad’i dünya çapında oldukça büyük satış pazarını elde ettiği bir gerçek. Son birkaç yıl içinde Apple, 6. nesil iPadiPad mini, iPad Air ve iPad Pro modelleri ile tüm fiyat noktalarına ulaşmayı hedeflemektedir.

Google Tablet Üretimini Sonlandırıyor

Google, Haziran 2024’e kadar Pixel Slate’e destek ve güncelleme sunmaya devam etmeyi planlıyor ve Chrome OS ekibi, yazılım geliştirmesinde tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara odaklanmaya devam edecek. Google kendi tabletlerini bıraktığı halde, Chrome tabanlı tabletler üreten başka üreticiler de var. 

Google, yıl sonuna kadar planlanan dizüstü bilgisayar odaklı Pixelbook ürünüyle odağı dizüstü bilgisayarlara kaydırıyor ve aynı zamanda Pixel telefonlarına odaklanmaya devam edecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu