Tiktok Takipçi Satın Al

Google Seo Çalışması

Seo Türkçesi arama motoru optimizasyonu anlamına gelen Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılmışıdır.

Arama motoru optimizasyonu web sitelerinin hedeflediği kelimeleri Google organik aramalarında belirli bir süreç sonrasında ön sıralarda çıkmasını sağlayan çalışmalar bütünüdür.


Niçin Seo Arama Motoru optimizasyonu ?

  • Ek harcamalar yapmadan yeni müşteriler kazanırsınız !
  • Firmanızın bilinirliği ve güvenirliği artar !
  • Web siteniz Google uyumlu olur !
  • Web sitenizin Google PageRank değeri artar !
 • Web sitelerinin tasarımları ve yazılımları seo çalışmalarına uyumlu hale getirilir
 • Anahtar kelime(keyword) için hit ve trend araştırması yapılır.
 • Uygun keywordleri içeren meta description hazırlanır.
 • Web siteleri arama motorlarına kayıt ettirilir.
 • Arama motorlarının siteyi nasıl indeksleneceğini belirleyen kodlar hazırlanır. İndeksleme kodları her sayfa için ayrı hazırlanır.
 • Web sitelerinin analitik raporlarının alınabilmesi için gerekli kayıtlar yapılır ve analitik kod siteye yerleştirilir veya ilgili kişiye teslim edilir.
 • Web siteleri dizin arşivlerine kayıt ettirilir.
 • Web siteleri forum sitelerinde tanıtılır.
 • Site içinde Google algoritmalarına uygun düzenlemeler yapılır.
 • Google organik aramalarında ön sıralarda yer alınmak istenen kelimeler belirlenerek kelimelerin sıklıkla kullanıldığı özgün içerikler hazırlanarak siteye eklenir.
 • Tüm bu çalışmalar sonrasında web site Google’ın sol bölümde görüntülediği siteler arasında Google bunun için herhangi bir ücret talep etmez.
 • seo çalışmaları devamlılık gerektiren çalışmalardır. Minimum altı ile sekiz aylık bir çalışma sonrasında siteler istenilen konuma gelmektedir. Siteler istenilen konuma gedikten sonra konumlarını koruyabilmeleri için çalışmaların süreklilik arz etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yapılmış olan tüm çalışmalara rağmen başa dönülür.

Web sitelerinin popülerliğinin ve ziyaretçi sayısının arttırılması amacıyla eklenebilecek her siteye web sitelerinin linki eklenerek web sitelerinin popülerliği arttırılmaktadır.

Dünyadaki bütün sitelerin ülke ve dünya bazındaki sıralamalarını gösteren ve siteleri dışarıdan gösteren kişilerin site hakkındaki kararlarını etkileyen alexa.com da yer alan sıralamayı yükseltmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Seo,başta Google olmak üzere tüm arama motorlarının organik aramalarında üst sıralarda çıkılması amacıyla yapılan çalışmalar bütünüdür.

Kurumsal seo çalışması hedef anahtar kelimelerde, başta Google olmak üzere Yandex, Bing arama motorlarınının doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer alınması amacıyla yapılan çalışmalar bütünüdür.Kurumsal seoçalışmaları, spor, sağlık gibi genel kelimeler üzerinde yapılan çalışmaları kapsamamakta, lastik tamiratı, estetik cerrahi gibi özel kelimeler üzerinde yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Kurumsal seo çalışmasında seçilecek olan kelimeler bölge bazında da belirlenebilmektedir. Örneğin İstanbul web tasarımı veya İstanbul lastik tamircisi gibi.

Kurumsal seo çalışması şirketlere yönelik olarak yapılan arama motoru optimizasyonu (Seo) çalışmasıdır. Kurumsal seo çalışmasında istenildiği düzeyde başarıya ulaşılabilmesi ve geri dönüş sağlanabilmesi için detaylı raporlamanın yapılması ve çalışmaların ekip çalışması şeklinde yürütülmesi gerekmektedir


Google Seo,tüm sektörlerde faaliyet gösteren kurumlar rekabetin her geçen gün daha da arttığı internette özellikle en büyük arama motoru olan google’da ön sıralarda çıkabilmek amacıyla arama motoru optimizasyonu-Seo çalışmalarına büyük önem vermeye başladılar.

Google ile seo arasında çok yakın bir ilişki bulunmaktadır çünkü seo çalışmaları genel olarak Google organic arama sayfalarında üst sıralara çıkmaya yönelik olarak yapılan çalışmalar bütünüdür.

Günümüzde tüketiciler satın almak istedikleri ürün ve hizmetleri direkt olarak başta Google olmak üzere arama motorlarına yazmakta ve birinci sayfada çıkan firmalar üzerinden kıyaslamalarını yaparak satın alma kararlarını vermektedirler.

Google organic aramalarında ön sıralara çıkılması amacıyla yapılan Google seo çalışmalarının büyük bölümünü yazılımdaki kodlamalar, optimizasyon çalışmaları ve özgün içerik girişleri oluşturmaktır.

Web site kodlamalarından ve tasarımdan bağımsız olarak yapılan Google seo çalışmaları ise yetersiz kalmakta sadece dışarıdan verilen linkler vasıtası ile yürütülmektedir. Dışarıdan verilen linkler kesildiği andan itibaren Google seo çalışması da değerini olabildiğince kaybeder.

Her geçen gün rekabetin büyüdüğü Google organic aramalarında ilk sayfada çıkılabilmesi için Google Seo çalışmalarının süreklilik arz etmesi ve kaliteli Google seo uzmanı ve Google seo firmaları ile çalışılması gerekmektedir. Google organic aramalarında Google seo çalışması ile hedeflenen noktaya gelinmiş olsa dahi Google seo çalışmaları hiçbir şekilde kesintiye uğramadan devam ettirilmelidir. Aksi takdirde kısa bir süreç içerisinde başlangıç noktasına geri dönüleceği unutulmamalıdır.


Arama motoru optimizasyonu-Seo web sitelerini arama motorlarıyla özellikle en önemli arama motoru olan Google ile uyumlu hale getirilmesi amacıyla yapılan çalışmalar bütünüdür.Arama motorlarında üst sıralarda yer alınması için sadece web site kurmak asla yeterli değildir.Wordpress Seo çalışması ile bu işlemler daha da kolay hale getirilebilinir.Kurulacak olan web sitesinin arama motorlarına uyumlu olacak şekilde yapılandırılması gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki arama motorlarında yer almayan bir web sitesi hedef kitleye ulaşamayacağından hiçbir anlam ifade etmez.

Arama motorlarında özellikle Google’da üst sıralarda yer alan bir web site yüz binlerce hedef ziyaretçiye çok kısa sürede ulaşacağından markanın bilinirliliğine ve pazar payının artmasına yadsınamayacak düzeyde katkı sağlayacaktır. Arama motorlarına en uyumlu içerik yönetim sistemi ise WordPress tarafından geliştirilmekte olan içerik yönetim sistemidir.

WordPress içerik yönetim sisteminde, tüm eklentiler ve arama motoru optimizasyonu-Seo çalışmalarında yapılması gerekli olan ayarlamalar otomatik olarak gerçekleşmektedir.

WordPress, açık kaynak kodlu yapısı, kolay kurulum özelliği, arama motoru optimizasyonu Seo çalışmalarına en uygun içerik yönetim sistemi olması ve ücretsiz olarak herkes tarafından ekstra bir yazılım bilgisine ihtiyaç duyulmadan kurulabilmesinden dolayı en yaygın olarak kullanılan içerik yönetim sistemidir.

Wordpress’in dünyanın her noktasından herkesin katkıda bulunabilmesini sağlayan açık kaynaklı bir yazılım olmasından dolayı her geçen gün gelişmekte ve arama motoru optimizasyonu

Tabiki Seo çalışmaları bunlarla sınırlı kalmıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu