Tiktok Takipçi Satın Al

Google Robotları, İnceleme İçin Tarlada Dolaşacak!

Google, Mineral ürün inceleme robotlarını duyurdu

Google’ın ana şirketi Alphabet, çiftçilerin mahsul verimini artırmalarına yardımcı olacak tarladaki tek tek bitkileri inceleyebileyen robot tanıttı.

Robot arabaları dik sütunlar üzerindeki tarlalarda yuvarlanır, böylece bitkileri rahatsız etmeden geçebilirler.


Amaç, mahsullerin nasıl büyüdüğüne dair büyük miktarda veri toplamaktır. Project Mineral olarak adlandırılan bu proje, Alphabet’in X şirketinin bir parçasıdır ve radikal “aya yolculuk” fikirlerinden dünyayı değiştiren teknolojiler yaratmayı hedeflemektedir.

Bir blog gönderisinde proje lideri Elliott Grant, “Daha iyi araçların, tarım endüstrisinin gıdanın yetiştirilme şeklini dönüştürmesini sağlayacağını umuyoruz” dedi. Ekip, ana hedefinin dünyanın artan gıda ihtiyacını ve onu yetiştirmenin sürdürülebilirliğini ele almak olduğunu söylüyor.

Google Robotları, İnceleme İçin Tarlada Dolaşacak!

Google Robotları İnceleme Yapacak

Şirket, çiftçilerin toprak içeriği veya hava durumu hakkında bilgi sahibi olsalar da, buggy robotun bitkilerin “gerçekte nasıl büyüdüğünü ve çevrelerine nasıl tepki verdiğini” görmek için tasarlandığını söyledi.

“Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, bitki arabası California’daki çilek tarlalarında ve Illinois’deki soya fasulyesi tarlalarında gezinerek her bitkinin yüksek kaliteli görüntülerini topladı ve her meyveyi ve her fasulyeyi sayarak ve sınıflandırdı” dedi.

Buggy, gerçek bir fasulye sayacı olmasının yanı sıra, bitki boyu, yaprak alanı ve meyve boyutu gibi bilgileri de kaydedebilir. Ve tüm bu veriler, çiftçiler için yararlı olan kalıpları ve içgörüleri tespit etmeye çalışmak için bir makine öğrenimi sistemine eklenir.

Bir teknoloji şirketi kurucusu ve başkanı olan ve koyun çiftçisi olan Ian Drew, “Robotları tarlalara koymak çok mantıklı” dedi.

Böcekleri kontrol etmek, mahsullerin doğru zamanda toplanıp ekildiğinden emin olmak ve hatta yabani otları toplamak veya çitleri hareket ettirmek olasılıklardı, dedi. Drew, “Robotlara sahip olmak gerçekten verimli ve etkilidir” dedi. “Çiftçiler çoğu zaman marjinaldir.

 

Google Robotları, İnceleme İçin Tarlada Dolaşacak!

Google Robotları, İnceleme İçin Tarlada Dolaşacak!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu