Tiktok Takipçi Satın Al

Google Play Store İlk Defa Karanlık Mod İle Gözüktü!

Google, Android 10 sürümüne uygun olarak neredeyse tüm sistem uygulamalarına karanlık modunu entegre etmeye başladı.

Daha dün Android için Gmail’de karanlık mod ortaya çıktı. Gmail’deki koyu temanın bir Google Play Store güncellemesi yerine, telefon tarafında sunulduğu bildiriliyor. Şimdi Google Play Store’un kararmaya başladığı anlaşılıyor.


XDA Developers’ın genel yayın yönetmeni Mishaal Rahman, Play Store’un karanlık modunu Android 10 çalıştıran Pixel 2 XL’de gördü. Cihazında sistem genelindeki karanlık modu etkinken, karanlık bir temanın Google’ı ele geçirdiğini görülebiliyor. Google Play Store kullanıcı arayüzü Play Store’un karanlık modunun da olası bir sunucu tarafı güncellemesi olabileceğini belirtti. Aşağıdaki Google Play Store karanlık modunun bazı resimlerine göz atabilirsiniz.

Google Play Store İlk Defa Karanlık Mod İle Gözüktü! Google Play Store İlk Defa Karanlık Mod İle Gözüktü!

Neden Karanlık Mod?

Karanlık mod gözleriniz için daha iyi ve göz yormuyor. Ayrıca OLED ekranları kullanan telefonlarda pil ömrünü korumanın harika bir yoludur. Çünkü cihazın ekrandaki pikselleri tek tek kapatmasını veya karartmasını sağlar. Örneğin Google, % 100 parlaklıkta karanlık modda çalışan YouTube’un normal moda kıyasla % 60 daha fazla pil tasarrufu sağlayabileceğini söylüyor.

Android 10’un sistem genelindeki karanlık moduyla, yalnızca Google’ın kendi uygulamaları karanlık moda geçmiyor, aynı zamanda özelliği destekleyen diğer üçüncü taraf uygulamaları da karartıyor. Karanlık modda öne çıkan üçüncü taraf uygulamaları arasında Pocket, Amazon Kindle ve Gboard gibi uygulamar bulunuyor.

XDA tarafından bildirildiği gibi, Google Play Store karanlık modu Android 10’da uygulamanın 16.6.25 sürümü için kullanılabilir. Eğer almadıysanız karanlık tema bazı kullanıcılara açıldı. Muhtemelen yakında daha yaygın olarak kullanıma sunulacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu