Tiktok Takipçi Satın Al

Google Play Müzik İçin Yolun Sonuna Gelindi

Google Play Müzik Eylül ayında resmi olarak hizmetini durduracak ve kapanacak.

İlk kapatma bazı kullanıcıları etkiler, ancak Ekim ayında tüm kullanıcılar için kapalı olacaktır. Bugün Google, Google Play Müzik‘in kapatılması için ayrıntılı bir zaman çizelgesi paylaştı.


Erişim Eylül ayında Yeni Zelanda ve Güney Afrika’daki kullanıcılar ve Ekim ayında diğer tüm bölgelerdeki kullanıcılar için iptal edilecektir. Aralık ayında, hizmet tamamen kapanacak ve bundan sonra içeriğinizi aktaramayacaksınız. Ayrıca, bu ayın başlarında Google artık Play Store’daki müzik satın alımlarını kabul etmeyecek.

Kütüphanenizi Aktarmayı Unutmayın

Google, YouTube Müzik hizmetinin yerini aldığı anda tüm hızıyla bu büyük hamleleri yapıyor. Sadece birkaç ay önce Google Play Müzik kullanıcılarının, kitaplıklarının hemen her yönünü çalma listeleri, sanatçılar, albümler, şarkılar, satın alınan içerik, öneriler ve yüklemeler dahil olmak üzere hemen hemen yeni hizmetlere aktarmasına izin vermeye başladı.

Google Play Müzik İçin Yolun Sonuna Gelindi

Bu içeriğin tamamını aktarmak, YouTube Müzik uygulamasını ilk kez açmak kadar basittir. Google, Play Müzik’in kapatılmasından önce bolca bildirimde bulunacağını aktardı. Bu yüzden bu konuda iyi oluyor. Hizmeti kapatılana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak Android 10 yüklü yeni bir cihaz alırsanız, Google Play Müzik yerine önceden yüklenmiş YouTube Müzik’i bulacaksınız. Böylece, ayarlama işlemine zorlamadan önce başlayabilirsiniz.

Kütüphane YouTube Music’e Nasıl Aktarılır?

  • iOS veya da Android cihaz kullanıyorsanız öncelikle YouTube Music‘i indirin ve açın.
  • Ana sayfada, “Play Müzik Kütüphaneni Aktar” yazan bir bildirim balonu göreceksiniz ve tıklayın. Eğer bu baloncuğu göremezseniz uygulamanın “Ayarlar” bölümüne erişerek “Google Play Müzik’ten Aktar” seçeneğine tıklayın.
  • Başlayalım” kısmına tıklayın. Yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
  • En altında bulunan “Aktar” butonuna dokunun.
  • Aktarma işlemi bu sayede başlamış olacaktır. Sonrasında da işlem tamamlandığında e-posta ve bildirim alacaksınız.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu