Tiktok Takipçi Satın Al

Google Play Kitaplar’da Çocuk Kitaplarını Okumak Daha Kolay

Artık telefonunuzdaki Google Play Kitaplar uygulamasında kelimeleri okuyabilir, dinleyebilir ve tanımlarını alabilirsiniz.

Google Play Kitaplar’ı özellikle çocuk kitaplarını okumak için kullanırsanız, deneyiminiz biraz gelişecektir. Google, bu hizmete, bu platformda çocuklarınızın tüm kitaplarını okumayı kolaylaştıran birkaç yeni özellik ekledi.

Google Play Kitaplar’daki Yenilikler


The Keyword’deki bir gönderide bildirildiği gibi , Google Play Kitaplar’da genel okuma deneyimini sizin için kolaylaştıran bir dizi yeni özellik göreceksiniz. Hizmet artık bunu sizin için yapacağından, artık belirli şeyleri manuel olarak yapmanız gerekmeyecek. Bu güncellemeyle göreceğiniz bazı yeni özellikler aşağıdaki gibidir.

Oku ve dinle

Yeni tanıtılan özelliklerden biri, kitaplarınızın sayfalarını sizin için yüksek sesle okuyan okuma ve dinlemedir. Bu özelliği kullanarak, artık kitaplarınızı kendiniz okumak zorunda kalmayacaksınız. Servis bunu sizin için yapacak.

Hatta sayfaları sizin için otomatik olarak çevirebilir, böylece temelde arkanıza yaslanıp rahatlayabilir ve kitaplarınızı dinleyebilirsiniz.

Bu özellik yüksek sesle okuduğu kelimeleri vurgulayacak, böylece mevcut sayfada nerede olduğunu bileceksiniz.

Resimli Sözlük Tanımları

Çocuklarınız bir kelimenin anlamını anlamıyorsa, artık kelimelerinizin çocuklara uygun tanımlarını almak için yerleşik sözlüğü kullanırsınız. Bu tanımlar, küçük çocukları akılda tutarak yazılmıştır, böylece kelimelerin anlamlarını herhangi bir karmaşıklık olmadan anlayabilirler.

Sık sık kelimelerinizin resimli tanımlarını görürsünüz, bu da yeni kelimeleri öğrenmeyi her zamankinden çok daha kolay hale getirir.

Tanımını açmak ve sizin için yüksek sesle okumasını sağlamak için bir kelimeye dokunmanız yeterlidir.

Google Play Kitaplar’daki Yeni Okuma Araçlarına Nasıl Erişilir?

Bu yeni araçlara, Google Play Kitaplar platformunda çocuklar için hazırlanmış neredeyse tüm kitaplarda erişebilirsiniz. Koleksiyona göz atarken, 0 ila 8 yaş aralığındaki kitaplara gidin ve tüm bu kitaplarda bu araçları etkin bulmalısınız.

Bir kitap satın almayı düşünüyorsanız ve o kitap için okuma araçlarının etkin olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, kitabın ücretsiz sürümünü açarak bunu kontrol edebilirsiniz. Araçları görürseniz, bunları satın alınan sürümde de alırsınız.

Google Play Kitaplar'da Çocuk Kitaplarını Okumak Daha Kolay

Yeni Okuma Araçlarını Ücretsiz Olarak Kullanma

Google, yeni tanıtılan okuma araçlarına erişmenize izin vermek için birkaç ücretsiz örnek kitap sağlar. Aşağıdakiler, bu araçları birlikte kullanabileceğiniz kitaplardan bazılarıdır:

  • Biz Harikayız, 1-2-3!
  • Ara Yıldız Mühendisi
  • Sonuna kadar aile

Bu kitaplardaki araçları deneyin ve beğenirseniz, gerçekten istediğiniz kitapları satın alabilir ve içlerindeki araçları kullanabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu