bayigram.com

Google Pixel Kullanıcıları Kamera Arızası Yaşıyor

Google Pixel cihazları bugüne kadarki en iyi telefon kameralarından bazılarına sahip, ancak kullanıcılar çalışmayı tamamen bıraktıklarını iddia ediyor.


Google Pixel cihazları, etkileyici bir mobil cihaz serisidir. Birçok kişi için. en çok satan noktaları kamera. Bu insanlardan biriyseniz, seçeneklerinizi yeniden gözden geçirmenize neden olabilecek bir raporumuz var.

Android Police’e göre, Google Kamera uygulaması (Google Pixel telefonlara özel) son bir buçuk yılda düşük kullanıcı puanlarında bir akış gördü. Google Kamera’nın genel değerlendirmesi Ekim 2019’dan bu yana 3,8 yıldızdan 3,3 yıldıza düştü.

Yazma sırasında, uygulamanın Google Play sayfası son 1 yıldızlı incelemelerle doludur. Neden? Pek çok kullanıcı, kameralarının hiçbir yerde çalışmayı bıraktığını iddia ediyor.

Şubat 2021’in en çok beğenilen incelemelerinden biri Rowan Treadwell adlı bir kullanıcı tarafından yazılmıştır ve şöyle yazmaktadır:
“Yeniden başlatma, yeniden yükleme ve hatta zorlu fabrika ayarlarına sıfırlama sürecinden geçmeye kadar her şeyi yaptım. Bunu düzeltmek için Google’ın forumlarındaki tüm” yararlı “ipuçlarını takip ettim ama yine de çalışmıyor. Bunu düzeltmeleri gerekiyor. yakında. Tamam değil. ”

Her kullanıcı aynı sorunu yaşamıyor, ancak sonuçta Pixel’in kamerasının tamamen kullanılamaz hale getirilmiş olması. Bazıları, uygulamanın siyah bir ekran gösterdiğini veya açıldığında anında kilitlendiğini söylüyor. Diğerleri, “Bir şeyler ters gitti. Kamera uygulamasını kapatın ve tekrar açın” yazan bir hata mesajıyla karşılanır.

Google Pixel Kullanıcıları Kamera Arızası Yaşıyor

Google Pixel Cihazlarında Donanım Sorunu Var mı?

Teknoloji meraklıları, sorunun temel nedeninin ne olabileceğini tartışmak için internete girdiler ve çoğu bunu bir donanım sorununa bağladı.

En eski cihaz olan Pixel 2’nin en fazla şikayeti gördüğü ve üçüncü taraf kamera uygulamalarının da etkilendiği göz önüne alındığında, bu oldukça makul bir sonuç.

Soruna bağlı olup olmadığını bilmesek de, tüm Pixel cihazların aynı kamera sensörüne sahip olduğunu belirtmekte fayda var: Sony IMX363 / IMX362.

Google, Android Polisinin “Piksel kamera laneti” olarak adlandırdığı şeyle ilgili bilinen herhangi bir uygulama veya yazılım sorunu olmadığını iddia ediyor. Pixel cihazlarda kameraların arızalanmasının nedeninin donanım hasarından kaynaklandığına dair bu ince doğrulama mı? Olmayacağını umuyoruz.

Ancak öyleyse, Google’ın sorunu çözmek için ne yapacağını görmek ilginç olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu