Tiktok Takipçi Satın Al

Google Pixel 6, Şirketin Önceki Satış Rekorlarını Kırdı

Pixel 6 serisinin çeşitli hatalar ve sorunlar nedeniyle haberlerde yer almasına rağmen, Google’ın amiral gemisi serisi pazarda büyük başarı elde etti.

Şimdi, şirketten gelen resmi bir mali rapor, yeni telefonların önceki satış rekorlarını bile geçmeyi başardığını ortaya koydu.


Alphabet’in (Google’ın ana şirketi) CEO’su Sundar Pichai, kazanç çağrısında Pixel 6 serisinin “tüm zamanların üç aylık satış rekoru” kırdığını belirtti. Üst düzey yetkili, en son Pixel telefonlarının başarısını yeni gerçek zamanlı çeviri araçlarına bağladı (Via AndroidPolice ). Ne yazık ki Arama Motoru devi, kesin bir rakam ortaya koymadı ve donanım ürünlerini yazılımlarıyla birlikte “Google Hizmetleri” olarak grupladı.

Google Pixel 6, Şirketin Önceki Satış Rekorlarını Kırdı

Android, Chrome, Google Haritalar, Arama, Google Play ve YouTube’u da içerir. Ancak genel finansal rakamlara bakıldığında, markanın 2021’in dördüncü çeyreğinde geliri 69 milyar ABD Doları’na ulaştığından markanın kayda değer bir artış gördüğünü açıkça söyleyebiliriz.

Bu aynı zamanda 2020’nin dördüncü ve son çeyreğine kıyasla gözle görülür bir artış oldu şirket 52,8 milyar ABD Doları gelir elde etti. Bu arada, kârlar da bir artış gördü ve 2020’de 19 milyar ABD Dolarına kıyasla 2021’de 26 milyar ABD Dolarına ulaştı. 

Pixel serisinin Ekim ve Kasım ayları arasında piyasaya sürülmesiyle, birinci sınıf akıllı telefonların net satışları, Google’ın gelirini artırmasına yardımcı oldu. Bununla birlikte, öncekiler kadar yaygın olmadığı ve yalnızca Ekim 2021’den beri piyasaya sürüldüğü düşünüldüğünde, Pixel 6’nın gerçekten şimdiye kadarki en çok satan Pixel olup olmadığı hala şüpheli. Pixel modeli ancak mevcut hızıyla, en popüler hale gelebilir.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu