Tiktok Takipçi Satın Al

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL, Hindistan’da Satılmayacak; İşte Nedeni!

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL’in global sevkiyatı 24 Ekim 2019’dan itibaren başlarken, Pixel 4 ve Pixel 4XL Hindistan’da satılmıyor ve işte nedenleri.

New York’taki donanım etkinliğinde Google yeni ürünlerini tanıttı. En son Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel Buds, Pixelbook Go ve Nest Mini gibi bir dizi ürünü tanıttı.


Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL, 2015 yılında Google’ın Gelişmiş Teknoloji ve Projeler ekibi (ATAP) tarafından geliştirilen radar tabanlı bir jest kontrol teknolojisi olan Project Soli ile birlikte geliyor. Radar, Face gibi özellikleri sağlamak için 60GHz mmWave frekansını kullanan IR sensörleri, Hareket sensörü, vb. ile tuş kilidini açıyor. Ancak, Hindistan’da 60 GHz frekansı kilitlendi ve şu andan itibaren yalnızca askeri veya devlet projeleri için kullanılmasına izin veriliyor. Hindistan’da resmi bir lisans olmadan sivil kullanım için izin verilmiyor. ancak 60GHz frekansı ABD’de lisanssızdır.

Google, 60GHz frekans aralığını kullanmak için Hindistan’daki yerel makamlardan izin almadı. Google, Hindistan’daki Pixel 4 ve Pixel 4 XL’in satılmamasının bunun dışında belirli bir nedeni yok. 60GHz’in frekans kullanımındaki kısıtlama, Google Hindistan’da Pixel 4 ve Pixel 4 XL satamayacağı anlamına geliyor.

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL, Hindistan’da Satılmayacak; İşte Nedeni!

Kaçırmanız durumunda, Soli radar yongasına sahip Pixel 4, telefonun kilidini açmak istediğinizde yüz kilidi açma sensörlerini proaktif olarak açar ve baş aşağı tutsanız bile hemen hemen her yönde çalışır. Güvenli ödeme ve uygulama kimlik doğrulaması da buna dahil. Hareket Algılama hareketleri tanır ve ne zaman yaklaştığınızı algılar ve yalnızca elinizi sallayarak şarkıları atlamanıza, alarmları ertelemenize ve telefon görüşmelerini susturmanıza izin verir.

Google bir açıklamasında şöyle dedi:

Google, dünyanın farklı bölgelerinde kullanıma sunduğumuz geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kullanılabilirliği, yerel eğilimler ve ürün özellikleri dahil olmak üzere çeşitli faktörlere göre belirleriz. Pixel 4’ü Hindistan’da kullanıma sunmamaya karar verdik. Mevcut Pixel 4 telefonlarımıza bağlı kalmaya devam ediyoruz ve gelecekteki Pixel cihazlarını Hindistan’a getirmeyi dört gözle bekliyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu