Tiktok Takipçi Satın Al

Google Haritalar’da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Google Haritalar’da konum ekleme, günümüzde bir yerin tanıtımını gerçekleştirmek ve daha fazla bilinirliliğe ulaştırmak amacıyla yoğun olarak yapılmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte mobil cihazlar üzerinden bir yeri bulmak oldukça kolay ve zahmetsizdir. Bunun için kullanılmakta olan uygulama, Google’ın Haritalar uygulamasıdır.


Bu uygulamada benzin istasyonlarından cafeye, hastaneden butiğe, bankamatikten mağazalara kadar pek çok işletme kolaylıkla bulunabilmektedir. Ve özellikle yeni kurulmuş olan işletmeler, internet kullanıcılarının daha kolay ulaşması için Haritalar’da konum ekleme yapmaktadır.

Google Haritalar’da bir yerin eklenmesi işleminin yapılabilinmesi için öncelikle Google Haritalar’a girilmelidir. Ardından uygulamanın sol üst kısmında bulunan üç çizgili sembole tıklanmalıdır ve buradan ‘Eksik bir yeri ekleyin’ seçeneği seçilmelidir.

Bu işlemin yapılmasından sonra eklenmek istenen yerin adı, kategorisi ve konumu bilgileri gerekli alana girilmelidir. İşlemin sonuna gelindiğinde ise ekranın sağ üst bölümünde bulunan ok işaretine tıklanmalıdır. Görüldüğü üzere; mobil cihazlar üzerinden Google Haritalar’da yer eklemek oldukça kolaydır.

Google Haritalar'da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan Google Haritalar’a Yer Ekleme

Mobil cihazlarda olduğu gibi bilgisayarlar üzerinden de Google Haritalar’da konum ekleme işlemini yapmak mümkündür. Bunun için internet kullanıcılarının maps.google.com adresine erişmeleri gerekmektedir.

Bu adrese herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden girilebilmektedir ve bunun için söz konusu tarayıcıdan arama motoruna girerek Google Haritalar yazmak yeterlidir. Google Haritalar’ın sitesine erişildikten sonra burada da üç çizgili sembole tıklanmalıdır ve ‘Eksik bir yeri ekleyin’ seçeneği seçilmelidir. Ekrana gelen sayfada, eklenilmek istenen yerin bilgilerin tamamı girildikten sonra tıpkı mobil cihazlarda olduğu gibi gönder işaretine tıklanmalıdır.

Google Haritalar’da konum eklemek, işletme sahiplerinin kendilerinin yapabileceği bir işlem olduğu gibi herkes tarafından yapılabilmektedir. Örneğin; Google Haritalar’da bulunmayan ve çok sevdiğiniz bir mekanı kendiniz ekleyebilirsiniz.

Google Haritalar'da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu