Tiktok Takipçi Satın Al

Google Görseller İçerisinde Artık Reklam Yayınlanacak!

Google, görseller üzerinden alışveriş özelliğini test ediyor.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, Google’ın ABD’de alışveriş yapanların yeni bir marka, ürün bulmaya veya bulmaya giden ilk yer olduğunu göstermektedir. Google, çevrimiçi alışveriş yapanların yaklaşık %50’sinin, ürün resimlerinin onları satın alma konusunda ilham verdiğini söylediğini ve gittikçe artan bir şekilde Google Görseller’e yöneldiklerini belirtti.


Instagram’da da mevcut olan ve son dönemde karşımıza sıkça çıkan “fotoğraf üzerinden alışveriş yapma” özelliğini şimdi de arama motoru devi Google test ediyor. Bu nedenle, Google Görseller gibi, çoğu insan için alışveriş çözümlerine yatırım yapıyor. Ayrıca, kullanıcıların tüketicilerle bağlantı kurmasına yardımcı olmanın bir başka yolu olarak Google Görseller’de yeni değiştirilebilir reklamlar da sunulacak. Bu yenilik, sponsorlu reklamlardaki Google Görseller sonuçları arasından satılabilecek birçok ürünü vurgulanacağı olanak sağlayacak.

Şu anda test aşamasında

Google ayrıca, önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla perakendecide daha fazla kategoriye çıkmaya devam edeceğini belirtti. Reklamverenler, markanızı ve ürünlerinizi güzel görüntüler, açıklamalar ve alakalı promosyonlar ile tanıtmanıza olanak tanıyan Showcase Shopping reklamlarından yararlanmaktadır. Aynı zamanda Showcase Shopping reklamlarını Google Görseller’e de getirerek, müşterilere daha ilham verici ve zengin bir görsel deneyim sunuyor. Perakendeciler, ürün verilerini Google’a ücretsiz olarak sağlayabilir; böylece şirket, ürün bilgilerinizi daha fazla potansiyel müşteriye göstermeye başlayabilir.

Google şu anda bu yeni ekleme türünü belirli perakendecilerin bulunduğu trafiğin küçük bir yüzdesinde test ediyor. Bu modelin “Ev ofis fikirleri”, “duşakabin tasarımları” veya “soyut sanat” sorguları ile sınırlı olduğunu hatırlatalım. Daha fazla kategori ise önümüzdeki aylarda aktif edilecek. Google’ın yeni reklam modelinin tamamen kullanılmaya başlanıp başlanmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu