Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Gmail Kullanıcı Sayısını Açıkladı! Ağızları Açık Bırakıyor

Google’ın mail servisi olan Gmail‘in kullanıcısı sayısı belli oldu. Google tarafından açıklanan son rakamlara bakıldığı zaman ağızları açık bırakan bir kullanıcı sayısı mevcut.

Gmail’in bu zamana kadar en popüler mail servisi olmasında en önemli rolü mobil cihazlar sağlamakta. Elbette en çok Google’ın kendi sistemi Android işletim sistemi ile çalışan bir akıllı telefona sahip olanların cihazı tam anlamıyla kullanabilmesi için sahip olması zorunlu olan Google hesabı yani Gmail kullanıcı sayısı ile dudak uçuklatıyor.


Tabi, bunun yanı sıra bireysel ve kurumsal kullanıcılara sunduğu avantajlar ek olarak sayıyı oldukça arttıran kriterlerden. Google yeni verileri paylaştı. 2016 Şubat ayında, Gmail’in aktif kullanıcı sayısının 1 milyara ulaştığı açıklanmıştı. Aradan 2 yıl geçti ve şuan ki kullanıcı sayısı kaç olabilir?

Google, Gmail Kullanıcı Sayısını Açıkladı! Ağızları Açık Bırakıyor

Gmail’den Kullanıcı Rekoru

Twitter hesabında yapılan paylaşımda, Ekim 2018 itibariyle aktif kullanıcı sayısının 1.5 milyara ulaştığı yani yüzde 50 arttığı açıklandı. Dünya üzerinde yaklaşık 7.5 milyar insan olduğunu dikkate aldığımızda, bu her beş kişiden birisinin Gmail hesabına sahip olduğu anlamına geliyor. Son olarak Gmail, 2004 yılı Nisan ayında beta olarak kullanıma sunulmuştu. 2006 yılında Java destekli telefonlara sunulan Gmail, 2009 itibariyle ciddi bir büyüme ivmesi kazandı. 2012 yılında Gmail’in 425 milyon aktif kullanıcısı vardı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu