TeknoDiot.com
   
   
Anasayfa » Yazılım Haberleri » Google, Geri Dönüşündeki Değişikliklerle Android Q Final Beta Sürümünü İptal Etti!

Google, Geri Dönüşündeki Değişikliklerle Android Q Final Beta Sürümünü İptal Etti!

Google, Geri Dönüşündeki Değişikliklerle Android Q Final Beta Sürümünü İptal Etti!

Android Q’nun son sürüm sürümüne sadece birkaç hafta kaldı. Google şimdi son Android Q beta’sını seçti.

Beklendiği gibi, Google bazı hataları giderdi ve düzenleler yaptı. Ancak Google, hareketlerin nasıl çalışacağını değiştirdi.

İşte Google’ın en son Android Q Beta sürümü hakkında söyledikleri sözler!

”Kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak Beta 6’da Gesture Navigation’a yönelik daha ayrıntılı değişiklikler yaptık. İlk olarak, güvenilir ve tutarlı bir işlem sağlamak için, Geri hareketi için bir 200dp dikey uygulama dışlama sınırı vardır. İkinci olarak, Geri hareketi için bir hassasiyet tercihi ayarı ekledik. Dikey Uygulama Hariç Tutma, geliştiricilerin, uygulamalarını geri jest yapmaktan hariç tutmasını sağlar. Kullanıcıların fotoğraflar, küçük resimler ve diğerlerinde gezinmelerine izin vererek oldukça az sayıda uygulama işlevi vardır. Bazen kullanıcı, menüde gezinmeye çalışırken jest düğmesine basar. Dikey uygulama dışlama, kullanıcıların yanlışlıkla bir geri hareketi tetiklemeden bir videoda arama çubuğu gibi özellikleri kullanmalarını sağlar.”

Google, Geri Dönüşündeki Değişikliklerle Android Q Final Beta Sürümünü İptal Etti!

Bunun dışında, Google ayrıca bir geri hareket duyarlılığı seçeneğinde de yer aldı. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik hassasiyet çubuğunu yüksek ve düşük arasında ayarlamanıza izin verecektir. Öyleyse işte nasıl çalıştığı, ne kadar yükseğe koyduysanız, dışlanma bölgesi olacaktır. Duyarlılık yüksek olarak ayarlanmışsa, sistem sizi uygulama hareketleriyle olası çatışmalar konusunda uyarır.

Google kafa karıştırıcı bu hareketi yüzünden övgü topladı ve şimdi sorunu çözmüş gibi görünüyor. Bu arada Google, geliştiricileri yeni hareketler ve uygulamaları üzerinde nasıl kullanabilecekleri hakkında eğitmek amacıyla yeni bir blog yayınlayacak.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Atlas Artık Daha Becerikli!

Adil Anıl Öktem

Apple ve Broadcom 1.1 Milyar Dolar Ödemek Zorunda

Umut Bilgen

Apple, A14 5G İşlemci Üretimine Başlıyor

Buğra Noyan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.