Google, Geri Dönüşündeki Değişikliklerle Android Q Final Beta Sürümünü İptal Etti! - TeknoDiot.com

Google, Geri Dönüşündeki Değişikliklerle Android Q Final Beta Sürümünü İptal Etti!

Abone Ol 

Android Q’nun son sürüm sürümüne sadece birkaç hafta kaldı. Google şimdi son Android Q beta’sını seçti.

takipçi satın al
takipçi satın al

Beklendiği gibi, Google bazı hataları giderdi ve düzenleler yaptı. Ancak Google, hareketlerin nasıl çalışacağını değiştirdi.

İşte Google’ın en son Android Q Beta sürümü hakkında söyledikleri sözler!

”Kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak Beta 6’da Gesture Navigation’a yönelik daha ayrıntılı değişiklikler yaptık. İlk olarak, güvenilir ve tutarlı bir işlem sağlamak için, Geri hareketi için bir 200dp dikey uygulama dışlama sınırı vardır. İkinci olarak, Geri hareketi için bir hassasiyet tercihi ayarı ekledik. Dikey Uygulama Hariç Tutma, geliştiricilerin, uygulamalarını geri jest yapmaktan hariç tutmasını sağlar. Kullanıcıların fotoğraflar, küçük resimler ve diğerlerinde gezinmelerine izin vererek oldukça az sayıda uygulama işlevi vardır. Bazen kullanıcı, menüde gezinmeye çalışırken jest düğmesine basar. Dikey uygulama dışlama, kullanıcıların yanlışlıkla bir geri hareketi tetiklemeden bir videoda arama çubuğu gibi özellikleri kullanmalarını sağlar.”

Google, Geri Dönüşündeki Değişikliklerle Android Q Final Beta Sürümünü İptal Etti!

Bunun dışında, Google ayrıca bir geri hareket duyarlılığı seçeneğinde de yer aldı. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik hassasiyet çubuğunu yüksek ve düşük arasında ayarlamanıza izin verecektir. Öyleyse işte nasıl çalıştığı, ne kadar yükseğe koyduysanız, dışlanma bölgesi olacaktır. Duyarlılık yüksek olarak ayarlanmışsa, sistem sizi uygulama hareketleriyle olası çatışmalar konusunda uyarır.

Google kafa karıştırıcı bu hareketi yüzünden övgü topladı ve şimdi sorunu çözmüş gibi görünüyor. Bu arada Google, geliştiricileri yeni hareketler ve uygulamaları üzerinde nasıl kullanabilecekleri hakkında eğitmek amacıyla yeni bir blog yayınlayacak.

Göz atın:   Blockchain Dünyasındaki Dijital Kimlikler Yasallaşıyor

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!