Tiktok Takipçi Satın Al

Google Fotoğraflar, Videoları Yabancılarla Paylaştı!

Google’ın Paket Servisi, kullanıcıların verilerini indirmesine izin vermek için tasarlandı, ancak yanlışlıkla Google Fotoğraflar hesaplarından yabancılara video gönderdi.

Google, Google Fotoğraflar hesabınıza kaydedilen videoların “teknik bir sorun” nedeniyle bir yabancıya gönderilebileceğini onayladı.


9to5Google tarafından bildirildiği gibi, sorun Google’ın kullanıcıların verilerini indirmesine izin vermek için tasarlanmış Paket Servisi’nde yatmaktadır. Ancak, geçen yıl 21 Kasım’dan 25 Kasım’a kadar bu yedeklemelerin “alakasız kullanıcıların arşivlerine yanlış şekilde aktarıldığı” videoları olabilir.

Bazı videolar başkalarıyla paylaşılmış olsa da, Google hangi videoların paylaşıldığı konusunda net değildir. Bunun yerine teknoloji devi “Google Fotoğraflar hesabınızdaki bir veya daha fazla video bu sorundan etkilendi” diyor.

Google Fotoğraflar, Videoları Yabancılarla Paylaştı!

Google Fotoğraflar uygulamasında açık mı var?

Google yaptığı açıklamada, “Google Fotoğraflar içeriklerini 21 Kasım – 25 Kasım arasında dışa aktarmak için Google Paket Servisi’ni kullanan kullanıcıları etkilemiş olabilecek bir hata hakkında insanları bilgilendiriyoruz. Bu kullanıcılar tamamlanmamış bir arşiv veya videolar almış olabilir.

Google ayrıca sorunun Paket Servisi deneyen Fotoğraf kullanıcılarının yüzde 0,01’inden azını etkilediğini ve başka hiçbir ürünün etkilenmediğini söylüyor. Bununla birlikte, Google Fotoğraflar’ın bir milyardan fazla kullanıcısı olduğundan, bu kadar küçük bir yüzde bile yaklaşık 100.000 kişinin videolarını yabancılarla paylaştığı anlamına gelir.

Google Fotoğraflar, Videoları Yabancılarla Paylaştı!

Google Fotoğraflar, Videoları Yabancılarla Paylaştı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu