Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Expeditions Sanal Gerçeklik Uygulamasını Kapatıyor

Google’ın mevcut Arts & Culture uygulaması turların çoğunu alacak.

Google, Expeditions sanal gerçeklik uygulamasını sonlandırıyor. Şirket, The Keyword’de VR tur uygulaması desteğini 30 Haziran 2021’de sona erdirmeyi planladığını duyurdu.


Neyse ki, şirketin “çoğunluğunu” popüler Sanat ve Eğlence uygulamasına getireceğini duyurduğu için Google’ın uygulama için oluşturduğu turlar boşa gitmeyecek.

Bu, kullanıcıların içeriği mobil cihazlarında veya web’de deneyimlemesine olanak tanır. Önemli değişiklik, Google’ın kendinizi çeşitli tarihi eserlerin içine koymanıza olanak tanıyan bir özelliği kullanıma sunmasından kısa bir süre sonra gerçekleşir.

Google’ın Expeditions VR Uygulamasına Veda Etme Zamanı
Sanal gerçeklik uygulaması, eğitimcilerin kulaklıkları ve uygulamayı kullanarak “öğrencileri uzaktaki yerleri deneyimlemek, zamanda yolculuk yapmak veya kendilerininkine benzemeyen kültürler hakkında bilgi edinmek için yeni maceralara götürmelerine” olanak tanıdı.

Google’dan Eğitim Program Yönetimi Direktörü Jennifer Holland, “Eğitimcilerin ve öğrencilerin sanal gerçeklik turlarımızı yaratıcı müfredatlarına nasıl dahil ettiklerini görmek gerçekten büyüleyiciydi.” Dedi.

Google için her ne kadar büyülü olsa da, sanal gerçeklik uygulamasının günümüz eğitim dünyasında bir anlam ifade etmediği görülüyor.

Google, Expeditions Sanal Gerçeklik Uygulamasını Kapatıyor

Holland, The Keyword’de değişen eğitim ortamı hakkında şunları yazdı:

Sanal gerçeklik başlıkları ile sürükleyici deneyimlerin tüm öğrenciler için her zaman erişilebilir olmadığını ve hatta bu yıl, hibrit öğrenmeye geçiş okulların Expeditions’ı etkin bir şekilde kullanmaları için zorluklar ortaya çıkardığını duyduk ve anladık.

Google Expeditions Alternatifleri

Bu, ünlü Google mezarlığına gidecek başka bir uygulama, ancak bu durumda çok fazla şikayet etmek zor. Sevilen bir uygulamayı görünüşte sebepsiz yere sonlandırmak yerine, şirket birini bırakıyor ve içeriği kullanıcılar için daha kolay erişilebilecek başka birine taşıyor.

Google Arts & Culture uygulamasını cihazlarınıza indirmediyseniz veya web’de denemediyseniz, Google sürekli olarak ona muazzam içerikler eklediği için kesinlikle yapmalısınız.

Müzelere gitmek her zamankinden daha zor olduğundan, onları sanal olarak deneyimlemek, ister eğitim ister eğlence için harika bir alternatiftir ve Google’ın uygulaması büyük bir şekilde sunar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu