Google, Doktorların ve Hastaların Sağlık Bilgileri İçin Yeni Teknolojisini Tanıttı

Google, doktorların ve hastaların sağlık bilgilerini paylaşmasını kolaylaştırmak için yeni teknolojiyi tanıttı.

Google Cloud, Sağlık Hizmetleri API’sını kullanıcılara açma yolunda ilerliyor. Şirket, aracın sağlık sistemlerinin verileri birleşik bir görünümde bağlamasını ve paylaşmasını kolaylaştıracağını söylüyor.

Ayrıca, Covid-19 salgını sırasında sağlık kuruluşlarına yardımcı olmak için bir dizi başka hizmet sunacağını söyledi.

Google, geniş çapta benimsenmesi durumunda hastaların üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla kendi sağlık bilgilerine erişmelerini kolaylaştırabilecek teknolojinin genel kullanılabilirliğini duyurmaktadır.


AMD

Sağlık hizmetleri sistemleri, hastaların sağlık verilerini görmesini ve kullanmasını kolaylaştıracak yeni hükümetlerin gerektirdiği için Google Sağlık API’sı olarak bilinen teknolojiye ısınabilir.

Bununla birlikte, Google’ın reklamları hedeflemek için müşteri verilerini kullanan bir reklam şirketi olarak baskın işi, olumsuz tanıtım yarattı ve sağlık alanında geçmişteki bazı girişimleri durdurdu. Google şu anda Amazon ve Microsoft’un arkasındaki üçüncü en büyük bulut teknoloji sağlayıcısıdır .

Google’ın rakibi Microsoft Azure, sağlık hizmeti müşterilerinin elektronik sağlık kayıtları gibi kaynaklara bağlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmış benzer bir sağlık bakımı API’sına da sahiptir.

Sağlık hizmeti için yeni API geliştiriliyor!

Google, Doktorların ve Hastaların Sağlık Bilgileri İçin Yeni Teknolojisini Tanıttı

Sağlık şirketleri, sağlık bilgilerini hastalarıyla ve kullanmayı seçtikleri sağlık uygulamalarıyla giderek daha fazla paylaşmak zorunda kalmaktadır. Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı, sağlık şirketlerinin “bilgi engelleme” olarak adlandırılmasını önlemek için bu yılın başlarında bir dizi kural yayınladı . Yıllardır devam eden uygulama, insanların kendi tıbbi bilgilerine hastane veya doktor ofisinde erişmelerini zorlaştırıyor. Bazı sağlık sistemleri hastalara kayıtları için ödeme yapmak zorunda kalacaklarını veya bilgilerin yalnızca basılı PDF veya CD-Rom aracılığıyla sunulacağını söyler.

CNBC ile yaptığı röportajda, Beyaz Saray’ın ilk teknoloji sorumlusu Aneesh Chopra ve bir sağlık analiz şirketi Care Journey başkanı Aneesh Chopra, “Hastaneler ve satıcıların yeni kurallara uymak için iki yılı var.”

“Bu onların daha hızlı hareket etmelerine yardımcı olabilir ve doktorun karşı karşıya olduğu, hastanın karşı karşıya geldiği ve potansiyel olarak sağlık planının karşı karşıya olduğu uygulamaların pazarını arttırmalıdır, böylece bireyler kilitlenmiş olabilecek sağlık bilgilerini alabilirler.”

Hastalar arasında, özellikle farklı tıbbi kayıt satıcılarına dayananlar arasında, hastaneler arasında bilgi paylaşımında iyi belgelenmiş zorluklar da vardır. Google Cloud, bir doktor ve ürün direktörü Joe Corkery ve sağlık çözümleri direktörü Aashima Gupta tarafından yazılan bir blog gönderisinde, sağlık sistemlerinin birleştirilmiş veri görünümüne erişmesinin “Herkül çaba” olabileceğini belirtiyor çeşitli kaynaklardan.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu