Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Chrome Tarayıcısının Logosunu 8 Yıl Sonra Değiştirdi

Google Chrome logosu: 2008’den bugüne, Chrome logosu giderek daha basit hale geldi. Parlak, üç boyutlu bir amblem olarak başlayan logo, 2 boyutlu bir sembole indirgendi.

Teknoloji devi Google, popüler internet tarayıcısı Chrome’un logosunu değiştiriyor. İnce değişiklik sekiz yıl sonra geliyor ve Google Chrome tasarımcısı Elvin Hu’ya göre ürüne “modern bir deneyim” kazandıracak.


Uzun Twitter dizisinde Hu, değişikliklerin Chrome’un göründüğü farklı işletim sistemlerine göre yapıldığını söyledi. “ChromeOS’ta, sistem simgelerinin geri kalanının görünümüne uyması için degradeler olmadan daha parlak renkler kullanıyorlar. Beta ve Dev için onlara renkli kurdeleler uyguladık” dedi.

Yeni logo 4 Şubat’tan itibaren kullanıma sunuldu ve şu anda Chrome Canary’de (tarayıcının geliştirici sürümü) mevcut. Önümüzdeki birkaç ay içinde diğer herkes için kullanıma sunulacak.

Elvin Hu, “Google’ın daha modern marka ifadesine uyum sağlamak için gölgeleri kaldırarak, oranları düzelterek ve renkleri aydınlatarak ana marka simgesini basitleştirdik” dedi.

Chrome Yeni Logo

Google, Chrome Tarayıcısının Logosunu 8 Yıl Sonra Değiştirdi

Bu değişikliklerden dolayı ortadaki mavi daire daha büyük görünüyor. Logodaki renkler de daha canlı görünüyor.

Tasarımcı daha sonra değişikliğin neden bu kadar incelikli olduğunu açıkladı.

“Neden sth ile uğraşıyorsun diye sorabilirsin. çok ince?” Windows’ta Native Window Occlusion, macOS’te ilk gün M1 desteği, iOS/Android’de Widget’lar ve Android’de Material You gibi özelliklerle Chrome’un deneyimini her bir işletim sistemine göre uyarlıyoruz. Markamızın da aynı özeni göstermesini istiyoruz” dedi.

Ardından, ekibin ürünü geliştirmesine yardımcı olacak geri bildirim istedi. 2008’den bugüne, Chrome logosu giderek daha basit hale geldi. Parlak, üç boyutlu bir amblem olarak başlayan şey, 2 boyutlu bir sembole indirgendi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu