Google Chrome Yakında FTP Bağlantılarını Desteklemeyi Durduruyor - TeknoDiot.com

Google Chrome Yakında FTP Bağlantılarını Desteklemeyi Durduruyor

Abone Ol 

Günümüzde FTP sunucuları, dosyaları çevrimiçi olarak barındırmanın ve indirmenin popüler bir yoluydu.

Bugünlerde dosya barındırma ve indirme işlemleri tamamen farklı bir şekilde yapılıyor. Bu nedenle Google’ın sonunda Chrome’daki FTP bağlantılarını desteklemeyi bırakacaklarına karar vermeleri şaşırtıcı değil.

Chrome geliştirici ekibine göre, FTP kullanımının o kadar düşük olduğunu belirlediler; desteğin kaldırılması kullanıcılar için çok fazla bir sorun olmamalı. Google Chrome‘daki mevcut FTP uygulamasının şifreli bağlantılar (FTPS) veya proxy’ler için desteği yoktur. Tarayıcıda FTP kullanımı, mevcut FTP istemcisini iyileştirmeye yatırım yapmanın artık mümkün olmadığı için yeterince düşüktür. Güvensiz bir FTP uygulamasını sürdürmek yerine kalan bu işlevselliği kaldırmak ve kaldırmak istiyoruz.”

Google Chrome Yakında FTP Bağlantılarını Desteklemeyi Durduruyor

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Android Police, düşük kullanıma ek olarak, protokolün bir miktar güvenlik açığından muzdarip olduğuna işaret etti, bu da muhtemelen başlamak için çevrimiçi olarak dosya barındırmanın veya indirmenin en güvenli yolu olmadığını gösteriyor. Chrome’daki FTP desteğini kaç kişinin özleyeceğinden emin değiliz, ancak Mozilla’nın henüz Firefox’ta da desteğini kaldırma planlarını daha önce belirtmiş olmasına rağmen daha önce belirtmemişti.

Göz atın:   Huawei Mate 30 Pro Yakında Türkiye'de Satışa Sunulacak!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu