Google Chrome Android Sürümünde “Gece Modu” Nasıl Yapılır?

Yakın zamanda Google Chrome Android sürümüne gece modu (dark mod) özelliği gelmişti. Peki Google Chrome  Android sürümünde “gece modu” nasıl yapılır?

Android kullanıcılarının uzun süredir bekledikleri Chrome Gece Mod, nihayet yayınlandı. Bir süredir Android Beta sürümünde kullanılan ve beğenilen gece mod özelliği, artık tüm Android kullanıcılarının hizmetine sunulmuştu.

Google Chrome’un 74.0.3729.112 sürümü ile Android kullanıcılarına sunulan gece modu (dark mod), şimdilik maalesef ayarlar bölümünden aktif edilemiyor.

Google Chrome Android Sürümünde "Gece Modu" Nasıl Yapılır? Akıllı Telefon Haberleri Android Haberleri Rehber Teknoloji Haberleri   Google Chrome Android Sürümünde "Gece Modu" Nasıl Yapılır? Akıllı Telefon Haberleri Android Haberleri Rehber Teknoloji Haberleri

Android’de Chrome gece modu aktif etme

Android telefonunuzda gece modu özelliğini aktif hale getirebilmek için uygulamanın arama çubuğu kısmına “chrome://flags/#enable-android-night-mode” yazısını yazmanız ardından da “ENTER” seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Sonrasında karşınıza gelen ekrandan “Android Chrome UI dark mode” seçeneğine dokunun. Açılan ekrandan Enabled seçeneğini tercih ederek özelliği aktif hale getirin. Son olarak uygulamayı kapatıp tekrar açın.

Google Chrome uygulamasını tekrar açtıktan sonra uygulamanın ayar bölümüne gidin. Artık bu bölümde gece modu (Dark Mod) seçeneği bulunuyor olacak. Dilediğiniz zaman Karanlık Mod özelliğini buradan aktif hale getirebilirsiniz.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı