Tiktok Takipçi Satın Al

Google Chrome, 2022’de Windows 7’de Çalışmayacak!

Hala Windows 7’de Google Chrome mu kullanıyorsunuz? Geri sayım sayacı işliyor, ancak altı aylık bir destek uzatmanız var.

Ocak 2022, çok uzak gibi görünebilir, ancak Windows 7 kullanıcıları için göz önünde bulundurulması gereken bir tarih.


Windows 7’nin resmi kullanım ömrü Ocak 2020’de sona ermesine rağmen, hala dünya çapında işletim sistemini kullanan on milyonlarca insan var. Bu kullanıcıların yalnızca Microsoft’tan değil, yazılım geliştiricilerinden de desteğe ihtiyacı var. Windows 7’de Chrome kullananlar için Google artık favori tarayıcınız için desteğin sona ereceği belirli bir tarih belirledi.

Google, Windows 7’De Chrome Desteğini Ne Zaman Sonlandırıyor?

Resmi kelime, Google’ın Ocak 2022’de Windows 7’de Chrome tarayıcısı desteğini artık sona erdireceği yönünde. Bu uzun görünmese de, aslında ilk olarak Temmuz olarak belirlenen orijinal destek bitiş tarihinden itibaren altı aylık bir uzantıdır.

Yarım yıllık uzatma, mevcut Windows 7 kullanıcılarına Windows 7’den Windows 10 gibi alternatif bir işletim sistemine geçme şansı veriyor. Veya tarayıcıları için alternatif düzenlemeler yapın.

Microsoft artık Windows 7’yi resmi olarak desteklemese de NetMarketShare, işletim sisteminin hala pazarın yüzde 24’ünden fazlasını oluşturduğunu belirtiyor. Aslında, Windows 7’nin pazar payı son zamanlarda arttı.

Windows 7’nin karşılaştığı güvenlik açıklarının ve güvenlik sorunlarının sayısı ve destek döneminin çoklu uzantıları düşünüldüğünde, rakam hala yüksek.

Google Chrome, 2022'de Windows 7'de Çalışmayacak! O halde Google’ın birincil odak noktası güvenliktir. Tüketici ve kurumsal dünya genelinde bu kadar çok sayıda Windows 7 kullanıcısı olduğu için, ek güvenlik desteği memnuniyetle karşılanmaktadır. Kritik donanım çalıştıran çok sayıda Windows 7 makinesi, kritik güvenlik açıklarına maruz kalmanın maliyetini karşılayamayabilir.

Uzantı aynı zamanda Google’ı Microsoft’un şu anda 2023’te bir süredir belirlenmiş olan kurumsal kullanıcılar için destek sonu tarihine doğru götürüyor. Bu destek, eski işletim sistemini çalıştıran işletmeler ve kuruluşlar için evrensel destek yerine destek için ödeme yapan kurumsal kullanıcılara özeldir.

Ancak, bir Windows 7 tüketici kullanıcısıysanız, daha hızlı ve daha güvenli bir işletim sistemi deneyimi için gerçekten Windows 10’a yükseltmeyi düşünmelisiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu