Google, Bu Yıl Cihazlarına Android 10 Güncellemesi Yapacak Üreticilerin Listesini Yayınladı

Google, geçen ay Pixel akıllı telefonlara yapılan stabil Android 10 güncellemesini yayınladı ve diğer OEM’ler de cihazlarını kademeli olarak Android 10‘a yükseltiyorlar.

Ayrıca, Project Treble ile, OEM’lerin güncellemeyi hızlıca ve benzer hatlarda yayınlamasını kolaylaştırdı, Google liste yayınladı bu yıl sonuna kadar cihazlarına Android 10 güncellemesi getirecek üreticilerin listesi.

Şirketin yeni bir blog yayınına göre, OEM’ler ASUS, LG, Motorola, OPPO, Realme, Samsung, Sharp, Sony, Transsion ve Vivo, bazı cihazlarını 2019’un sonunda Android 10‘a yükseltmeyi taahhüt ettiler.

Xiaomi ve Essential, Google’ın ilan ettiği günkü güncellemesini yayınlarken, OnePlus halka açık bir beta program başlattı ve Nokia 8.1 bu hafta güncellemeyi almaya başladı.

Google 2019’da Android 10 Güncellemesini Alacak Markaları Duyurdu

Google, Bu Yıl Cihazlarına Android 10 Güncellemesi Yapacak Üreticilerin Listesini Yayınladı

Listeyi yayınlamanın yanı sıra, Google ayrıca Android Oreo, Oreo MR1, Android Pie benimseme oranını yayınladı ve Android 8.0‘ın (Oreo), AOSP‘da Android 9 Pie ve Android 9 (Pie) hesaplanan ekosistemin %8.9’unu oluşturduğunu gösteriyor Android 10’un piyasaya sunulmasından önceki ekosistem karşılaştırmasının %22.6’sı için Google ayrıca, Android 9’un (Pie) benimsenmesinin lansman tarihine göre ölçüldüğünde Android Oreo ve Oreo MR1’den çok daha yüksek olduğunu söylemektedir.

İlgili haberlerde, yeni bir raporda, Google’ın 31 Ocak 2020’den sonra onaylanması durumunda tüm yeni cihazların Android 10’u çalıştırmasını istediği ortaya çıkmıştı.

Google, Bu Yıl Cihazlarına Android 10 Güncellemesi Yapacak Üreticilerin Listesini Yayınladı

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu