Google Asistan Yeni Bir Özellik Deniyor! - TeknoDiot.com

Google Asistan Yeni Bir Özellik Deniyor!

Abone Ol 

Zaman ilerledikçe Google Asistan, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olan birçok yeni özellik kazandırmıştır.

takipçi satın al
takipçi satın al

Şu an itibariyle, Google Asistanı kilit ekranından metin gönderilmemekte. Belki de, bu kısıtlama güvenlik nedeniyle uygulanmıştır. Artık Google bunu değiştirmeye çalışıyor ve bu nedenle metinleri doğrudan kilit ekranından göndermenizi sağlayan bir özelliği test ediyor.

Google Asistan Yeni Bir Özellik Deniyor!

Yeni özellik sunucu tarafında yapılan bir testte görüldü ve Asistan’ın doğrudan kilit ekranından bir metin gönderdiğini gösteriyor. Ayrıca, ekran görüntüleri, alıcının adını belirterek ve aynı sözlü olarak onaylayarak kullanıcıların kilit ekranından bir metin gönderebileceğini ortaya koymakta. Ekran görüntüsünün üstündeki kilit simgesi, cihazın çalışma sırasında kilitli durumda olduğunu onaylammış bulunmakta.

Şu anda, şifrenizi girerek veya yüz / parmak izi ile kimliğini doğrulayarak cihazın kilidini açmanız gerekiyor. Kilit ekranında bir metin göndermeye çalışırsanız, Google Asistan “Devam etmek için kilidini aç” komutuyla cevap verecektir. Bu özellik hala test edildiğinden, tüm cihazlar için kullanılmıyor. Ayrıca, Google’ın bir nedenden ötürü özelliği atmaya karar vermesi de mümkündür.

Bu yeni özellik, Android 9 Pie‘yi destekleyen Pixel 3’te çalıştı. Bazıları için, özellik desteklemedi. Bu, özelliğin kasıtlı olup olmadığına ilişkin sorular ortaya çıkmış bulunmakta.

Göz atın:   TP-Link'in Yeni Powerbank'ı Türkiye'de

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu