TeknoDiot
     
     
     

Google, 2018’de Her Gün 50 Milyar Uygulamayı Taradı ve 2 Milyardan Fazla Cihazı Korudu

Google, 2018’de Her Gün 50 Milyar Uygulamayı Taradı ve 2 Milyardan Fazla Cihazı Korudu

Google Play Protect, 2018’de her gün 50 milyar uygulamayı taradı ve 2 milyardan fazla cihazı korudu.

Google Play Protect, 2018’de her gün 2 milyardan fazla cihazı Android ekosisteminde korumak için her gün 50 milyardan fazla uygulamayı taradı. 2018 yılında Google, yeni veya nadir uygulamalar yüklerken kullanıcıları bilgilendiren yeni bir özellik başlattı. Kullanıcılara, bu uygulamaya güvenmek isteyip istemediklerini düşünmeleri konusunda duraklama veren bir uyarı gösteriyor.

Google, uygulamayı tamamen analiz ettikten ve zararlı olmadığını belirledikten sonra, bildirim artık görüntülenmiyor. Google, 2018’de, bu uyarıyı günde yaklaşık 100.000 kez gösterdi. Google kısa süre önce Android Oreo’da tanıtılan ve kullanıcıları cihazlarında potansiyel olarak zararlı bir uygulamayı başlatmak üzere olduklarında uyaran bir güvenlik özelliğini etkinleştirdi.

Google, 2018’de Her Gün 50 Milyar Uygulamayı Taradı ve 2 Milyardan Fazla Cihazı Korudu

Bu yeni uyarı, kullanıcının başlatmak üzere olduğu uygulama hakkında, neden zararlı olabileceğini düşündüğü ve uygulamayı açarlarsa ne olabileceği konusunda bağlam içi bilgi içermekte. Bildirimde, Google, daha sonra yapılacaklar konusunda da net bir kılavuz sunar.

Bu bağlam içi iletişim bildirimleri, yanlışlıkla bir uyarıyı kaçırmış olsalar bile kullanıcıların korunmasını sağlıyor. 2018 yılında şirket, Google Play’den yüklenen ancak daha sonra Google Play’in politikalarını ihlal ettiği tespit edilen zararlı uygulamaları tespit etme özelliğini ekledi. Google Play Protect, uygulamayı kullanıcı cihazından kaldırmasa da kullanıcıyı uyarır ve yanlışlıkla uygulamayı açmalarını önler. Bildirim, ayrıca uygulamayı tamamen kaldırma seçeneği de sunmakta.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


WhatsApp İçin Beklenen Özellik!

Buğra Noyan

Google Play Store İlk Defa Karanlık Mod İle Gözüktü!

Yusuf Karcılar

Google’ın Fotoğraf Düzenleme Uygulaması Snapseed 2018’den Sonra İlk Güncellemesini Aldı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.