Tiktok Takipçi Satın Al

Golden Retriever Köpek Irkının Özellikleri

Büyük köpekler arasında en popüler olan Golden Retriever hem isim hem de gerçeklikte büyük köpeklerin temsilcisi olduğu söylenebilecek bir cinstir.

Golden Retriever Tarih

Golden Retriever’ın 19. yüzyılda İskoç aristokrat tarafından av köpeği olarak melezlendiği söylenir. 1913’ten sonra Golden Retriever veya Yellow Retriever olarak tanındı, ancak 1920’de Golden Retriever adında karar kılındı


Golden Retriever yüksek zekaya, ağır nesneleri taşıyabilen güçlü boyun ve çene kaslarına, çevik bacaklara ve kalçalara sahiptir. Köpek olarak çok yüksek özelliklerle donatılmıştır.

Golden Retriever Boyut / Ağırlık

  • Yükseklik 51-61 cm
  • Ağırlık 25-34 kg

Golden Retriever’ların güçlü bir vücudu vardır, bu yüzden ona bakacaksanız geniş bir alan sağlamanız gerekir. O büyük bir köpek ve çok egzersiz yapmalı, bu yüzden güçlü bir iştahı var. Egzersiz yapmazsa kısa sürede obez olur, bu nedenle ortalama kilodan çok daha ağırsa diyet yapmalıdır.

Golden Retriever Tüy Rengi

Altın veya krem ​​olmak üzere iki tür tüy rengi kabul edilir ve hafif beyaz renge yalnızca göğüste yer verilir. Kürkü uzun, hacimli ve çift katlıdır.

Golden Retriever’ın kürk rengi, ana akım olan parlak altın rengidir, ancak kahverengi ve bej gibi varyasyonlar da vardır. Ayrıca bazı İngiliz türleri neredeyse beyaz denilebilecek bir renge sahiptir ve son derece nadir olduğu söylenir.

Golden Retriever Ortalama Yaşam Süresi

Golden Retriever’ın ortalama ömrü 10-12 yıldır.

Genellikle büyük köpeklerin küçük köpeklerden daha kısa bir ömre sahip olduğu ve Golden Retriever’ların büyük köpekler için ortalama bir ömre sahip olduğu söylenir.

Golden Retriever Kişiliği

Köpek Cinsleri’nde Golden Nazik ve girişken kişiliğe sahiptir; çok akıllı ve eğitilmesi kolay bir köpek ırkıdır.

Neşeli bir kişiliğe sahip olmasına rağmen, zihinsel olarak dengelidir ve nadiren sinirlenir. Çocukları sever, bu yüzden küçük çocuklu ailede mutlu yaşar. Yabancılara karşı daha az tetikte olduğu için bekçi köpeği olarak pek uygun değildir.

Golden Retriever Yavruyken Kişiliği

Nazik bir kişiliğe sahip bir golden retriever olmasına rağmen, yavru köpek döneminde çok yaramazdır; oynamayı seven bir kişiliğe sahiptir.

Yavru olmasına rağmen iri bir vücudu vardır bu yüzden sorunlu bir davranışta bulunursanız insanlara zarar verebilir. Atlayabilir veya düşebilir, bu yüzden köpek yavrusu olduğu andan itibaren büyüyene kadar sabırlı olun.

Golden Retriever Kötü Özellikleri

Golden Retriever’ların bazen kötü bir kişiliğe sahip oldukları söylenir, ancak durum böyle değil. Çok nazik ve kibar bir kişiliğe sahiptir ve arkadaş canlısı bir köpek ırkıdır.

Ancak kişilik sahibinin eğitimine bağlıdır. Sahibi kötü ve saldırgan olması için yetiştirirse, onların da dengesi bozulabilir.

Golden Retriever Türleri

Her biri aşağıdaki özelliklere sahip olan “Amerikan” ve “İngiliz” olmak üzere iki tür Golden Retriever vardır.

Amerikan

Birçok Amerikan tipi Golden Retriever, kahverengimsi burunlara ve ince bir şekle sahiptir. Yüz hatları güzel bir izlenim veren uzun bir burna sahiptir.

Kürkü altın rengi olsa bile kahverengimsi ve sarımsı gibi birçok varyasyonu vardır ve İngilizlerden daha koyu bir renge sahiptir. İş çalışmalarına uygun olduğu için rehber köpekler olarak kullanılırlar.

İngiliz

Amerikan tipine göre İngiliz tipi Golden Retriever kaslı ve tıknaz bir gövdeye sahiptir, ağız kısmı kısadır ve kulakların pozisyonu biraz daha aşağıdadır.

Kürkü Amerikan tipine göre daha kısa, dalgalı ve birçoğu beyazımsı krem ​​gibi açık bir renge sahiptir.

Kişiliği Tipine Göre Değişir Mi?

Hem Amerikan tipi hem de İngiliz, tipik bir Golden Retriever olarak nazik bir kişiliğe sahiptir, ancak İngiliz tipi özellikle daha da nazik olma eğilimindedir. Amerikan tipi de kibar bir kişiliğe sahiptir ancak İngiliz tipine göre daha meraklı ve yaramaz görünür.

Kaynak; https://kopekyavrusu.com/17764/golden-retriever

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu