Gmail Android Uygulaması Yeni Özelliğe Kavuştu - TeknoDiot.com

Gmail’in Akıllı Oluşturma Özelliği Artık Tüm Android Cihazlarda Kullanılabilir

Abone Ol 

Bilinmeyenler için, temel olarak akıllı oluşturma (smart compose), kullanıcıların Google’ın, cümlenizin nasıl tamamlanması gerektiği konusunda önerilerde bulunabilecekleri e-postalarına yazdıkları cümleleri tamamlamalarına yardımcı olacaktır.

En sonunda nihayet mobil cihazlara bu özellik geldi, bir süre bu özellik Google’ın Pixel akıllı telefonlarına özeldi. İyi haber şu ki, eğer bir Pixel sahibi değilseniz, akıllı oluşturma (smart compose), şimdi Pixel olmayan el cihazlarına doğru ilerliyor.

Bu, daha önce Pixel 3 XL ve OnePlus 6T gibi diğer cihazlarda da mevcut olan özelliğin (Pixel 3 ve 3 XL’ye özel) özel olduğunu gösteren Android Police’in verdiği bir rapora göre artık diğer Android cihazlarda da akıllı oluşturma (smart compose) özelliği artık kullanılabilir durumda. 

Gmail'in Akıllı Oluşturma Özelliği Artık Tüm Android Cihazlarda Kullanılabilir

Android Police’nin yayınladığı rapora göre, özellik otomatik olarak etkinleştirilmeli, bu da Gmail’in en son sürümüne sahip olmanız gerektiği ve gitmeniz iyi olacak anlamına gelir. Kullanıcılar, uygulama başlatıldığında bu özelliği kullanıcılara açıklayan bir açılır mesajla karşılanacaktır. Özellik halen gelmediyse yakın zamanda tüm Android cihazlarda yerini alması bekleniyor. 

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Alternatif olarak, özelliğin kullanılabilir olup olmadığını ve devre dışı bırakılmış olup olmadığını görmek için Gmail uygulamasında ayarları her zaman başlatabilirsiniz.

Göz atın:   Microsoft Excel Uygulaması Artık Elektronik Tabloya Doğrudan Bir Fotoğraftan Veri Eklemenizi Sağlıyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu