Tiktok Takipçi Satın Al

GIGABYTE’ın Yeni Aorus CV27Q Kavisli ‘Taktik’ Monitörü!

GIGABYTE, hardcore oyuncuları hedef alan yeni bir monitör duyurdu. “Taktik Monitör” olarak adlandırılan işte Aorus CV27Q monitörün özellikleri.

Aorus CV27Q 165Hz’e kadar çalışabilen ve AMD’nin FreeSync 2 yenileme hızı teknolojisine destek veren QHD kavisli bir LCD’dir. Oyun odaklı monitör ayrıca aktif gürültü engelleme, GameAssist OSD işlevleri ve şirketin yazılımı kullanılarak kontrol edilebilen RGB şeritleri içerir.


GIGABYTE Aorus CV27Q, 2560×1440 çözünürlük, 400 nit en yüksek parlaklık, 3000:1 statik kontrast oranı sağlıyor. Maksimum 165Hz yenileme hızı, 1 ms MPRT yanıt süresi içeren 8 bit 27 inç eğimli VA paneline dayanıyor.  178°/178 ° bakış açıları olan Aorus CV27Q  paneli aynı zamanda 1500R eğriliğe sahiptir. Yani bugün mevcut olan 27 inç LCD’lerden daha geniş bir görüş alanı sağlar.

GIGABYTE’ın Yeni Aorus CV27Q Kavisli ‘Taktik’ Monitörü!

 

Daha önce belirtildiği gibi Aorus CV27Q, AMD FreeSync 2 sertifikalı bir monitördür. Ekranın AMD’nin HDR kontrast oranları ve renk gamları için minimum gereksinimlerini karşılayabiliyor. Ayrıca ekrana doğrudan izleme ve düşük kare hızı telafisini (LFC) desteklemesi anlamına gelir.  Resmi olarak, monitör DCI-P3 renk gamının% 90’ını vurabiliyor ve HDR gerekliliklerini karşılayacak. Sadece 400 nitelik bir HDR parlaklığıyla ve buna uygun DisplayHDR 400 sertifikasıyla minimum seviyeye ulaşıyor. Gigabyte Aorus CV27Q teknik özelliklerinden yola çıkarsak, kenardan aydınlatmalı bir monitör olduğu anlaşılıyor.

Bu arada, GIGABYTE, cihazı G-Sync Uyumlu sertifika için NVIDIA’ya da sunduklarını bildirdi. Böylece monitörün değişken yenileme modları GeForce kartlarıyla optimize olacak. Bunun  NVIDIA’ya bağlı olup olmadığı belli değil. Bu nedenle GIGABYTE henüz reklamını yayınlamadı. Ancak şirketin NVIDIA tarafından sertifikalandırılmış başka monitörleri olduğu için, GIGABYTE’ın burada sertifikayı geçmesinde zorlanmayacağını biliyoruz.

GIGABYTE’ın özellikle gurur duyduğu özelliklerden biri olan Aorus CV27Q’nun oyunlara özgü özelliklerine birisi de 2. Nesil aktif gürültü önleme (ANC) teknolojisidir. ANC, mikrofon beslemesinin arka planda ortam seslerini gidermek için çift mikrofon kurulumuyla birlikte özel bir yonga seti kullanıyor. GIGABYTE, monitörünün 120 dB sinyal-gürültü oranı (SNR) sunduğunu, monitörün 600 Ohm’a kadar yüksek empedanslı kulaklıkları destekleyebileceğini iddia ediyor.

Firmware tarafından tahrik edilen diğer özellikler arasında crosshair, hedef sabitleyici ve hızlı tempolu sahnelerde hareket bulanıklığını azalttığı söyleniyor. Ancak GIGABYTE nasıl yaptığını açıklamadı. Monitörü bir ekrana ayarlama seçeneği sunan OSD Sidekick özelliği de bulunuyor.

GIGABYTE Aorus CV27Q cihazını PC’lere ve konsollara bağlamak için monitörde bir DisplayPort 1.4 ve iki HDMI 2.0 girişi bulunuyor. LCD’de çift bağlantı noktalı bir USB 3.0 girişin yanı sıra kulaklıklar ve mikrofon için 3,5 mm ses jakları bulunur. Ergonomi ile ilgili olarak, ekran yüksekliği, eğimi ve dönüşü ayarlayabilen bir standıyla birlikte geliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu