Tiktok Takipçi Satın Al

Gamescom 2020 Geyecanı Türkiye’de Büyük İlgi Gördü

Her sene büyük bir heyecanla beklenen ve dünyanın en kapsamlı oyun fuarlarından biri olan gamescom’un bu sene dijital olarak tüm dünyada yayınlanmasının keyfi Türkiye’de büyük ilgi gördü. Gaming in Turkey ve gamescom 2020 iş birliği kapsamında şov tamamen Türkçe izlendi.

Pandemi nedeniyle bu sene offline olarak gerçekleştirilemeyen gamescom, dijital olarak sevenleriyle buluştu. 3 gün süren etkinlikte Gaming in Turkeypartnerliği kapsamında Türkiye’deki izleyiciler şovu sevdiği isimlerden tamamen Türkçe olarak izledi. Bu isimler arasında Pinti Panda, Can Sungur, wtcN, Eren Aktan, Toqtir ve Videoyun yer aldı. Farklı canlı yayın platformlarından birçok izleyici ile buluşan oyun dünyasının sevilen isimleri 400 binden fazla kişiye ulaştı.


İzleyiciler, gamescom 2020’nin tadını şov boyunca sevdiği isimlerle çıkarırken aynı zamanda Bir Dilek Tut Derneği’ne(Make A Wish Türkiye) destek olma şansı yakaladı. Yayıncılar gamescom boyunca Make a Wish derneğini tanıtarak insanları bağış yapmaya yönlendirdi. gamescom 2020’yi tamamen Türkçe izleyen izleyiciler, şov esnasındaki bağışları ile çocuklara umut oldu.

gamescomAwards 2020 sahiplerini buldu

gamescom 2020, 27 Ağustos 2020 tarihinde gamescom: OpeningNight Live Pre ile başlangıç yaptı. İlerleyen saatlerde ve günlerde yer alan diğer şovlar arasında ise gamescom: OpeningNight Live, gamescom: Daily Show, gamescom: AwesomeIndies, gamescom: Studio ve gamescom: Best of Show yer aldı. Türkiye’de ise bu şovların hepsi yayıncıların Türkçe yorumlarıyla izleyicilere sunuldu.

Canlı yayında gösterilen oyun tanıtım videoları da izleyicileri büyüledi. Bu oyunlar arasında Mafia 1 Remake, Call of Duty Black OpsColdWar, Dirt 5, DoomEternal ve Star Wars: Squadrons gibi oyunların yeni tanıtım videoları yayınlandı. En fazla ilgi gören GameAwards 2020’de ise oyunlar kategorilerine göre ödüller aldı. “En İyi PC Oyunu”, “gamescom’un En İyisi” ve “En İyi RPG Oyunu” kategorilerinde ödül alan Cyberpunk 2077, geceye damgasını vurdu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu