Tiktok Takipçi Satın Al

Galaxy Watch Active 2, EKG Desteğine Kavuştu

Samsung, 2020’de EKG işlevselliği vaadiyle yüz binlerce Samsung Galaxy Watch Active2 akıllı saat sattı.

Bu özellik, elbette zaten bir nesil olan Apple Watch 4 serisi ile akıllı saatinde yer alıyordu. Bir Samsung Health yöneticisi, “stabil hizmet sunmanın zaman alacağını” doğruladı ve yeni bir hedef belirlemedi. Galaxy Watch Active 2 için EKG ilk olarak Kore’de kullanılacak!


Samsung, kullanıcıların Atriyal Fibrilasyonu gösteren düzensizlikler için kalp ritimlerini ölçmelerini ve analiz etmelerini sağlayacak özelliğin Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı (MFDS) tarafından onaylandığını duyurdu.

Samsung Health Monitor uygulaması ayrıca yakın zamanda kan basıncı (BP) ölçümü için MFDS izni aldı, yani kullanıcılar hem EKG’yi hem de BP’yi rahatlıkla ölçebilecek ve onlara genel sağlıklarının daha iyi bir resmini verebilecek.

İlginizi çekebilir: watchOS 6.2 Güncellemesi Yayınlandı! EKG Özelliği Türkiye’de

Galaxy Watch Active 2, EKG Desteğine Kavuştu

Özelliği kullanmak için saati bir kolda takmanız ve akıllı saatin üst düğmesine diğerinizle dokunmanız gerekir. Samsung, yılın üçüncü çeyreğinde EKG ve kan basıncı izlemesini sağlayan Samsung Health uygulamasının güncellenmiş bir sürümünü sunacak, ancak şirket bu zaman diliminin tüm pazarlar için mi yoksa en azından Güney Koreli kullanıcıların mı olduğu konusunda net değil EKG özelliğini hemen alacaktır. 

Samsung, EKG izlemenin nasıl çalışacağını detaylandırıyor (kullanıcıların ön kollarını sabit tutarken 30 saniye boyunca arka / üst düğmeye hafifçe parmağı yerleştirmeleri gerekecek), bu yüzden yakında Kore’de bu özelliği etkinleştireceğini varsayıyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu