Samsung, Galaxy S20 Ultra Ekranındaki Yeşil Ekran Sorununu Çözüme Kavuşturdu

Samsung, Galaxy S20 Ultra ekranındaki yeşil renk tonu sorununu yeni bir güncellemeyle düzeltti.

Samsung, Galaxy S20 Ultra amiral gemisi akıllı telefonunu birkaç ay önce piyasaya sürdü ve resmi lansmanından bu yana, ekran renk tonu, otomatik odaklama, performans, ısıtma ve pil gibi sorunların önemli bir bölümünü gördü.

Ancak, Güney Koreli şirket, yeni bir yazılım güncellemesi ile akıllı telefonun ekranında yeşil renk tonu üreten sorunu düzeltti. Samsung sorunun farkındaydı ve son birkaç haftadan beri bir düzeltme üzerinde çalışıyordu.

Güncellemenin diğer Galaxy S20 Ultra sorunlarını da düzeltip düzeltmediği görülüyor. Kullanıcılar, fotoğraf makinesinin daha yavaş odaklanması, 4G modeliyle ısıtma sorunları ve telefonun düşük performansının yanı sıra Exynos 990 ile güçlendirilmiş modeldeki pilden şikayet ettiler.

Samsung, Galaxy S20 Ultra Ekranındaki Yeşil Ekran Sorununu Çözüme Kavuşturdu

Yeşil ekran sorunu güncelleme ile çözüldü

G98xBXXU1ATD3 yapı numarasını taşıyan yeni güncelleme, yeşil renk tonu düzeltmesi ile birlikte gelen güncelleştirme olarak bildirildi. Güncelleme şimdi Almanya’da yayınlanacak, ancak yakında tüm Galaxy S20 Ultra kullanıcıları için gelmesi bekleniyor .

Bir akıllı telefonun bazı sorunlarla karşılaşabileceği, ancak amiral gemisi bir akıllı telefon için çok fazla sorun yaşayabileceği anlaşılabilir olsa da, cihaz yaklaşık 1.400 dolar civarında fiyatlandırıldığında, dünyanın leasing akıllı telefon şirketinden kabul edilemez.

Son zamanlarda, DXOMark Samsung Galaxy S20 Ultra için kamera incelemesini açıkladı ve sıralama açısından önde gelen Huawei P40 Pro’nun yakınında değil. 122 puanla cihaz altıncı sırada yer aldı.

Samsung, Galaxy S20 Ultra Ekranındaki Yeşil Ekran Sorununu Çözüme Kavuşturdu

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu