Tiktok Takipçi Satın Al

Galaxy Note 20 Ultra Oyuncular için En Kötü Seçenek

Samsung Galaxy Note 20 Ultra, oyuncular için en kötü seçenek olabilir. Birçok insan bunun haklı olduğunu öne sürüyor.

Telefonun yüksek kaliteli mobil oyun oynayamayacağını söylemekle karıştırılmamalıdır. 5 Ağustos’ta Samsung, Ultra modelini içeren Galaxy Note 20 serisi telefonları resmen duyurdu ve kesinlikle oyunculara bir miktar güç sağlayabilecek bir cihaz.


Çoğu alanda, teknik özellikleri etkileyicidir. Galaxy Note 20 Ultra, ABD’de bir Snapdragon 865+ mobil platformu ile giriş yapacak. Özellikle oyun oynamak için tasarlanmış özelliklere sahip. Telefonun da büyük bir ekranı var. Ekranın 120Hz yenileme hızına sahip olduğundan bahsetmiyoruz bile. Bu yüzden onu destekleyen oyunlarda, pürüzsüz çerçevelere sahip olmalısınız.

Xbox Game Pass Ultimate için Microsoft’tan bile resmi destek aldı. Tüm bunlarla birlikte, Galaxy Note 20 Ultra neden oyuncular için bir hata olacak? Çok sayıda nedeni bulunuyor.

Galaxy Note 20 Ultra oyuncular için neden uygun değil?

En büyük nedenlerden biri? Fiyat. Galaxy Note 20 Ultra, birçok insanın maliyetleri olabildiğince azaltmaya çalıştığı, ayrıca oyuncuların zaten daha ucuz seçeneklere sahip olduğu bir zamanda çok maliyetli bir telefon.

ASUS, Temmuz ayı sonlarında ROG Phone 3’ü duyurdu. Bu telefon için ABD fiyatlandırması henüz açıklanmadı. Ancak, en üst seviye modelinin 1.100 dolardan fazla olmaması ihtimali çok yüksek. Galaxy Note Ultra 20 modeli 1.299 dolar olduğunu düşünebiliriz.

Yani zaten Samsung’un Galaxy Note 20 Ultra’ya, özellikle oyuncular için yapılmış olan ROG Phone 3’te olduğundan daha fazla harcama yapıyorsunuz ve daha düşük özelliklere sahip oluyorsunuz.

Ancak, daha spesifik özelliklere sahip bir cihaz istiyorsanız, 512 GB depolama alanına sahip olan ve 1.449 dolara mal olan Galaxy Note 20 Ultra’nın en pahalı modeline geçmeniz gerekir. Bu da 150 dolar fark demektir. Yani artık Galaxy Note 20 Ultra ve ROG Phone 3 arasında 350 dolara kadar bir fark var.

Galaxy Note 20 Ultra Oyuncular için En Kötü Seçenek

Düşük soğutma teknolojisi

İşlemci ve GPU’ları fazla zaman çalıştığı zaman çok ısınır. ROG Phone serisinde ısınması sorunu yok denecek kadar az.

Bununla birlikte, bu durumlar sadece çok az ortaya çıktı. Çoğu oyun mükemmel performans gösterdi ve telefon hiçbir zaman çok sıcak olmadı. Bunun büyük bir kısmı, ASUS’un cihazda kullandığı soğutma teknolojisidir. Yeni teknolojisini ise sadece ROG Phone 3’te kullandı.

Diğer oyun telefonları da mükemmel soğutma sunar. Legion Phone Duel, resmi bir duyurudan önce aylarca soğutma teknolojisini tanıttı. Ve Lenovo nihayet sunduğu perdeyi kaldırdığında, ağır yük gerektiren oyun sırasında telefon sıcaklığını düşük tutma konusunda hayal kırıklığına uğrayacak çok az şey vardı.

Samsung, Galaxy Note 20 Ultra’yı oyun telefonu olarak zaten yapmadı. Dolayısıyla, oyuna özel çok fazla optimizasyona sahip olmaması bekleniyor. Ancak iyi soğutma, telefonun ihtiyaç duyduğu bir şeydir ve diğer cihazlardan daha soğuk kalması muhtemel değildir.

Diğer telefonlarında Xbox Game Pass Ultimate erişimi vardır

Galaxy Note 20 Ultra’nın en büyük satış noktalarından biri, ilk resmi Xbox Game Pass Ultimate telefonu olacağıdır.

Bunların hepsi Samsung ve Microsoft’un ortaklığının bir parçası. Çok sayıda Android telefon geçtiğimiz yıl xCloud önizlemesine erişti. Ayrıca, Xbox Game Pass Ultimate içindeki xCloud paketine hazırlanmak için önizlemesinde 11 Eylül’e kadar erişime devam edecekler.

O zaman, tüm xCloud önizleme kullanıcıları, paket hizmete abone oldukları sürece Android telefonlarında ve tabletlerinde oynamaya devam edebilecek. Yani burada Galaxy Note 20 kullanıcıları için pek bir ayrıcalık yok gibi görünüyor.

Bu da bizi maliyet faktörüne geri getiriyor. Galaxy Note 20, Xbox Game Pass Ultimate’a erişimi olacak diğer telefonlardan daha pahalı. Öyleyse, telefonu özellikle oyun dışı nedenlerle istemiyorsanız, neden fazladan para harcayasınız?

Daha düşük pil kapasitesi

Galaxy Note 20 Ultra, pil departmanında tam bir slouch değil. Gerçekten, 4.500mAh kapasitesine sahip bir bataryası yer alıyor.

Ancak bazı oyun telefonlarına kıyasla çok fazla verim alamıyorsunuz. ROG Phone II ve ROG Phone 3 ile karşılaştırıldığında, çok daha az enerji elde ediyorsunuz. Her iki telefon da 6.000mAh kapasiteli bir batarya ile geliyor.

Legion Phone Duel, 5.000mAh kapasiteli bir pil ile geliyor. En üst seviye model olmayan Black Shark 3s bile 4.750mAh pil kapasitesi ile geliyor. Tüm bu telefonlar Galaxy Note 20 Ultra’dan daha ucuza mal olacak.

Yine de daha uzun oyun oturumları için daha uzun pil ömrü sağlayın. ASUS’un sunduğu seçenekler, yan şarj bağlantı noktaları ve altta ofset şarj bağlantı noktaları sunar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu