bayigram.com

Foxconn: Akıllı Telefon Çip Sıkıntısı Apple’a Zarar Vermeyecek

Şu anda akıllı telefon çipi sıkıntısı var. Ancak Apple tedariki muhtemelen etkilenmeyecektir.

Şu anda akıllı telefon çipi sıkıntısı var. Ancak Apple tedariki muhtemelen etkilenmeyecektir.


Apple’ın en büyük fason üreticisi Foxconn’un başkanı, şirketinin ve müşterilerinin büyük bir çip kıtlığından sadece “sınırlı bir etkiyle” karşılaşacağını söylüyor. Bu eksikliğin uygulama işlemcileri, ekran sürücüsü yongaları ve akıllı telefonlar için güç yönetimi yongaları içerdiği bildiriliyor.

Foxconn’un başkanı Liu Young-way Reuters’ın aktardığına göre, “Hizmet verdiğimiz müşterilerin çoğu büyük müşteriler olduğundan, hepsinin uygun tedbir planlaması var” dedi . “Bu nedenle, bu büyük müşteriler üzerindeki etki var, ancak sınırlı.”

Apple Öncelikli Tedavi Görüyor

Çip kıtlığı, yalnızca akıllı telefonlar değil, aynı zamanda otomotiv endüstrisi de dahil olmak üzere bir dizi farklı sektörü etkiliyor. 2021’deki birçok mevcut darboğazda olduğu gibi, bu eksiklik de COVID-19 salgınının zincirleme etkileriyle ilgilidir. Bu, üretim zorluklarına neden oldu, ancak aynı zamanda dünya çapında elektronik ürünlere olan talebi büyük ölçüde artırdı.

Reuters raporunda yer alan Counterpoint Research, kıtlıktan genel olarak akıllı telefon endüstrisinin etkileneceğini söylüyor. Ancak Apple’ın etkilenenler arasında olmayacağını öngörüyor.

Kağıt üzerinde Apple, kesinti yaşamanın başlıca hedefi gibi görünüyor – çünkü müşteri talebini karşılamak için ihtiyaç duyduğu tüm cihazları oluşturmak için muazzam miktarda bileşen gerektiriyor. Ancak Apple’ın boyutu ve sektördeki konumu aynı zamanda üreticilerin buna öncelik vereceği anlamına da geliyor. Bunun nedeni, birçok üretici için Apple’ın yapmayı umabilecekleri en büyük sözleşmedir. Başkalarını bunun yerine önceliklendirmek, gelecekteki Apple sözleşmelerini kazanma şansları açısından son derece zararlı olabilir.

Foxconn: Akıllı Telefon Çip Sıkıntısı Apple'a Zarar Vermeyecek

Liu Young-way ayrıca Foxconn’un 2021’in ilk yarısında çok iyi performans göstermesini beklediğini de belirtti – “özellikle pandemi hafifledikçe ve talep hala devam ederken.”

iPhone 12’den Yararlanmak

Apple, Foxconn’un tek müşterisi olmaktan çok uzak. Bununla birlikte, yıllardır birlikte çalıştığı Tayvanlı elektronik sözleşme üreticisinin önemli bir müşterisi olmaya devam ediyor.

Apple’ın rekor kıran son çeyrek kazançları da dahil olmak üzere şimdiye kadarki tüm ölçümler , iPhone 12 serisi cihazların Apple için büyük bir hit olduğunu gösteriyor. İPhone 12, dört iPhone modelinde OLED ekranları, çığır açan A14 yongayı, yükseltilmiş kameraları, MagSafe konektörü, 5G özelliklerini ve daha fazlasını tanıttı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu