Tiktok Takipçi Satın Al

Fortnite Sistem Gereksinimleri Nedir?

Fortnite sistem gereksinimleri nedir? Epic Games tarafından geliştirilen battle royale oyununu 2017 yılında oyuncularla buluşturdu.

Fortnite, dünyadaki en popüler battle royale oyunlarından biridir. Büyük bir adada diğer 100 oyuncuya karşı yarışıyorsunuz, amacınız ayakta kalan son kişi olmak.


Başarısı, oyunun kolay anlaşılmasına ve fiyatlandırma modeline bağlanabilir. Dahası, oynaması ücretsiz bir oyun olarak, dünyanın her yerinden her yaş grubundan birçok oyuncuyu kendine çekmiştir. Sanat tarzı da çok çekici ve güzel grafikleriyle oyuncuları cezbediyor.

Fortnite Sistem Gereksinimleri

Minimum

  • İşlemci: Intel Core i3 2.4 Ghz
  • RAM: 4 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • Ekran Kartı: PC’de Intel HD 4000; Mac’te Intel Iris Pro 5200 veya dengi AMD GPU

Önerilen

  • İşlemci: Intel Core i5 2.8 Ghz
  • RAM: 8 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870 veya dengi DX11 GPU
  • Ekran Kartı Belleği: 2 GB VRAM

Fortnite Sistem Gereksinimleri Nedir?

Fortnite Oynamak İçin Ne Gereklidir?

Fortnite teknik özellikleri, bu türdeki diğer birçok oyunla karşılaştırıldığında aslında oldukça düşük, Epic Games’in optimizasyon çalışmasının bir kanıtı. Oyunu oynamak için en az 2,4 GHz hızında çalışan bir Intel Core i3 işlemciye ihtiyacınız olacak, ancak daha yavaş makinelerde de çalışabilir.

Ek olarak, birçok bilgisayarda yerleşik olarak gelen Intel HD 4000 gibi en azından entegre bir ekran kartına ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte, özel bir grafik kartı kullanmak çok daha iyi ve gecikmesiz bir deneyim sağlayacaktır. Son olarak, oyunu oynamak için en azından 4 GB RAM’e ihtiyacınız olacak. Daha az olursa, gecikme ve kekemelikle karşılaşabilirsiniz. Rahatça oynayabilmek için 8 GB önerilir.

Fortnite Nasıl Oynanır?

Oyunu oynamak ücretsizdir ve Fortnite’ı doğrudan Epic Games Store’dan indirebilirsiniz. Oyunda şu anda 3 oyun modu var: Dünyayı Kurtar, Savaş Royale ve Kreatif. Hiçbir yoktur Fortnite Buhar baskısı.

Oyun başlangıçta dört oyuncunun birlikte görevleri tamamladığı Dünyayı Kurtar oyun modu etrafında tasarlandı. Ancak PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS ve H1Z1 gibi oyunların popülaritesi sayesinde geliştiriciler trende katılmaya karar verdiler ve milyonlarca kişinin bugün keyif aldığı oyun Fortnite Battle Royale‘i piyasaya sürdü. Ayrıca, oyuncuların oyun içinde inşa etme becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan yaratıcı bir mod eklendi.

Fortnite kaç GB ekran kartı istiyor?

Minimum Ekran Kartı Intel HD 4000 (integrated grapics) istemektedir. Fakat bu ekran kartıyla bu oyunu oynamak çok zordur.

Fortnite hangi bilgisayarlar kaldırır?

Oyunun Windows işletim sistemi için en az Windows 7 ve 64-bit bir işletim sistemi gerektirdiği belirtiliyor. Ayrıca macOS işletim sistemi için ise Mojave 10.14.6 sürümünün önerildiği ifade ediliyor. Yani Fortnite oynamak isteyenlerin bilgisayarlarının bu gereksinimleri karşılaması gerekiyor.

8 GB RAM Fortnite kaldırır mı?

Fortnite oyun, popüler bir savaş royale türünün bir örneğidir. Bu oyunun minimum ayarlarında en az 8 GB RAM belleğe ihtiyaç duyar. Önerilen ayarlarda ise 16 GB veya daha fazla RAM gereklidir.

Fortnite Sistem Gereksinimleri Nedir?

Fortnite Sistem Gereksinimleri Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu