Tiktok Takipçi Satın Al

Flash Bellek Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

Virüs temizleme konusu yoğun olarak bu aygıtı kullanan kişilerin bilgisayar ve diğer cihazlarının sağlıkları ve güvenlikleri konusunda son derece önemli bir konudur.

Flash bellek virüs temizleme işlemi nasıl yapılıyor? Virüsler ve casus yazılımlar çok farklı amaçlarla yazılan ve genellikle diğer bilgisayarlara zarar veren unsurlardır.


Virüslerin bilgisayarlara aktarılabileceği yöntemlerden biri de harici bellekler ya da USB Flash bellekler olabilmektedir. Virüse karşı alınabilecek en etkili önlemlerden biri ise Flash bellek virüs temizleme işlemi belli aralıklarla aksatmadan yapmaktır. Bu sayede o an hem virüs olup olmadığını öğrenmek hem de mevcut sorunları çözmek mümkün olmaktadır.

Flash Bellek Virüs Temizleme İşlemeleri Adımları Nelerdir?

Öncelikli olarak sürekli kullanılan Flash belleklerin sadece sizin tarafınızdan kullanılması önemli bir tedbir olarak uygulanabilir.

Fakat Flash bellek virüs temizleme konusu ise haftalık bir rutin haline gelmesi gereken önemli bir başka tedbirdir. Bu işlemi yapmak için ise herhangi bir uzman bilgisine ihtiyaç yoktur, şu adımları izleyerek virüs temizleme işlemi kolaylıkla yapılabilir.

Flash Bellek Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

İlk olarak cmd komutu yazılarak komut sistemine giriş yapılır. Bu giriş işlemi için Windows menü içinde ki arama kısmı kullanılmaktadır.

Daha sonra gelen komut ekranına Flash belleğin entegre olduğu sürücü adı yazılır. (Örneğin E: ya da H: gibi) Bu adımdan sonra ise sırasıyla bir alt satırda olmak üzere komut ekranı üzerine     -s-h/S/D*.* komut dizisi yazılır. Sonra eğer varsa bir virüs programı ile bellek taratılır ve işlem biter. Son olarak Edindiğiniz antivirüs programıyla Flash belleğinizi taratın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu