Tiktok Takipçi Satın Al

Fiyat ve Performans: Fifine A6V RGB Mikrofon İnceleme

Yeni videomuzun konuğu Fifine A6V modeline yakından bakıyoruz.

Merhaba teknodiot izleyenleri yeni videomuzun konuğu Fifine A6V modeline yakından bakıyoruz. Video çekimi sırasında üzerimde herhangi bir yaka mikrofonu bulunmuyor. İnceleme videosunu tamamen önümde bulunan Fifine A6V modeliyle birlikte başladık ve videoyu bu şekilde sonlandıracağım. Ses üzerinde her hangi bir oynama bulunuyor. Bu videoda direkt olarak nasıl kaydettiysem o şekilde aktarmış oldum sizlere.

Fifine A6V RGB Mikrofon İnceleme

İlk olarak kutusundan başlayalım ve sonra da içeriğine geçelim kutu tasarımına baktığımız zaman burada bizleri ön yüzde mikrofonumuzun görseli Fifine A6V ve gaming mikrofon olarak isimlendirilen bir model ismi yan tarafında da ürünün renk seçenekleri bulunuyor.


Bizim elimizdeki siyah renk ek olarak beyaz, pembe, mavi ve kırmızı renkleri de mevcut. Fifine A6V elime ulaştığı zaman kutu açılışını zaten Instagram üzerinden reels olarak videosunu paylaşmıştık kutu içeriğini tekrardan baktığımız zaman; kullanım kılavuzu, 2 metrelik USB-C kablosu mikrofonu masaya konumlandırmak için bir tripod, önünde bulunan bir pop filter çıkıyor.

Fifine A6V Neler Sunuyor?

Videoda bağladığımız standı ayrı almanız gerekiyor. A6T modeli de bulunuyor. İki mikrofon arasındaki fark ise A6T modeli masa standıyla birlikte gelirken A6Vmodelinde ise küçük bir masa tripotuyla birlikte geliyor.

Tek fark aslında bu mikrofon arasında mikrofonun ağırlığı 146 gram ve oldukça da hafif bir mikrofon mikrofon tamamen plastik yapıda herhangi bir metal malzeme kullanılmamış mikrofonun en çok sevdiğim özelliklerinden bir tanesi de tak çalıştır özelliği ile birlikte gelmesi kutusundan çıkan USB kablosu ile birlikte direkt olarak bilgisayara bağlayarak mikrofonu kullanabiliyorsunuz birçok platform desteği de bulunuyor.

Bunlar arkamızda da bulunan Windows, Mac, Android, iOS ve konsol cihazlarında çalışabilme olanağı tanıyor kullanıcısına önünde pop filtre çıkarılıp takılabiliyor. Ancak çok da yakın bir mesafe sergilemeyin bazen sesiniz patlayabilir videoda baktığımız zaman ortalama 2 el boyutunda bir mesafe arasında konuşuyorum. Şu anda kardiyoid polar bir mikrofon ve böylece sesi sadece ön taraftan aldığını söyleyebiliriz. Böylelikle çevresel sesleri de minimuma indirmiş oluyor bu şekilde.

Fiyat ve Performans: Fifine A6V RGB Mikrofon İnceleme

Mikrofonun malzemesi tamamen plastik ve bununla birlikte shock mount kısmında lastikler bulunuyor bu şekilde titreşim yaptığımız zaman o titreşim frekansını minimuma indirerek o sarsıntıyı engellemiş oluyor.

Dört bir yandan mikrofonu açıp kapatmak için bir kısayol konumlandırılmış. Mikrofon üst kısmına mikrofonu açıp kapatmak için yukarıya sadece dokunmamız yeterli mikrofonu kapattığımız zaman RGB aydınlatmalarda kapanıyor ve bu şekilde de anlamış oluyorsunuz.

Aslında mikrofonun açık mı kapalı mı olduğunu üzerinde RGB aydınlatma var dedik ama bu Arge bir aydınlatma herhangi bir yazılım desteği sunmuyor yani RGB aydınlatmayı değiştiremiyorsunuz direkt olarak kendi döngüsü içerisinde yandanın altını çizebilirim mikrofonun altında ses tekerlemesi bulunuyor bu ses tekerleği ile birlikte mikrofonun sesini ayarlayabiliyoruz bu şekilde şu anda Son seste ve ben konuştukça kısmaya başlıyorum bu şekilde.

Fiyat ve Performans: Fifine A6V RGB Mikrofon İnceleme

Fifine A6V altında ses ayar tekerleği bulunuyor ve benim gibi böyle bir masa standı kullanmadan direkt olarak kutu içeriğinden çıkan tripod ile birlikte kullandığınız zaman bu ayar tekerleği biraz zorluk çıkartabiliyor sizler için. Çünkü kaldırıp ayar yapmanız gerekiyor ancak stant ile kullanıldığı zaman, havadayken zaten alt kısım tamamen açık olduğu için rahat bir şekilde ayarınızı yapabiliyorsunuz.

Mikrofon 16 milimetrelik kapsül ile birlikte geliyor ve 24 bit 190 KHz’lik bir ses sunarken 18Khz ile 60 Hz arasında ses frekans aralığı sunuyor.

Fifine A6V RGB Mikrofon Değerlendirme

Son olarak değerlendirmek gerekirse Fifine A6V modeli benim memnun kaldığım bir mikrofon modeli olduğunu söyleyebilirim. Ortalama 2 haftadır bu mikrofonu kullanıyorum. Bu inceleme videosun başından sonuna kadar özellikle fiyatına baktığımız zaman oldukça iyi bir performans veriyor. Şu anda Türkiye’de alınabilecek en uygun fiyatlı mikrofonların arasında gelmekte. A6V modeli hem RGB aydınlatması hem de ses performansı benim memnun kaldığım detaylardan bir tanesi.

Fiyat ve Performans: Fifine A6V RGB Mikrofon İnceleme

✅Fifine Web Sitesi: https://fifinemicrophone.com/products/fifine-ampligame-usb-microphone 

✅Resmi Türkiye Distribütörü: https://www.elitmuzik.com.tr/urun/ampligame-yayinci-oyuncu-gamer-podcast-youtuber-rgb-usb-mikrofon

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu