Tiktok Takipçi Satın Al

FIFA 19 Sistem Gereksinimleri

Efsane futbol oyunlarından birisi olan FİFA 19 oyunun sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşıyoruz. Detaylar makalemizde...

FIFA 19 sistem gereksinimleri nelerdir? FIFA serisi piyasaya ilk sürüldüğü günden itibaren oldukça ses uyandıran bir oyun olmuştur.


Özellikle de dünya genelinde en çok ilgi gören sporun Futbol olduğunu düşünürsek, hayran kitlesinin ne denli fazla olduğunu anlayabilirsiniz. FIFA hemen hemen her yıl yeni bir sürümünü piyasaya sürmeye devam ediyor. Son olarak karşımızda ise FIFA 19 oyunu bulunuyor.

Çeşitli liglerin oyuncularını alarak futbol maçları yapabildiğiniz, arkadaşlarınız arasında turnuvalara dahil olduğunuz FIFA 19 sistem gereksinimleri bilmeniz gereken bir konudur. İlk başlarda çoğunlukla playstation gibi ortamlarda oynanmaya başlayan FIFA artık kendi bilgisayarınız üzerinden de oynayabilirsiniz.

Durum böyle olunca da oyun bazı sistem gerekliliklerini şart sunuyor diyebiliriz. Bunun en büyük nedenlerinden biri de oyunun bulundurduğu sistemin ihtiyaç duyduğu ortamın sağlanması diyebiliriz. Peki, Fifa 19 gereksinimleri nelermiş, gelin birlikte bakalım.

FIFA 19 Sistem Gereksinimleri

Fifa 19 Sistem Özellikleri

FIFA 19 sistem özellikleri, kurulumundan oyunun tüm sürecine kadar gerekli olan bazı verileri içerir. Eğer bu verilere ve özelliklere sahipseniz, oyunu dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Öncelikle belirtmeliyiz ki oyun DVD şeklinde satıldığı için, sadece kurulum aşamasında DVD ROM bulundurmanız gerekmektedir.

İletişim sistemi olarak Windows 10 sürüm bilgisayarlar ancak bu oyunu kaldırabilir. İşlemci olarak ise önerilen Intel i3 6300T ya da bu işlemciye eş değerde olan bir bilgisayar bulunması gerekir. Oyunun ciddi bir depolama alanı ihtiyacı olduğundan sabit diskiniz üzerinde en az 50GB’lık bir boş alan bulunması önemli. Ekran kartı özelliği olarak AMD Radeon R9 270X en çok önerilen ekran kartıdır.

Oyunu tuşlar üzerinden oynayamayacağınız için giriş esnasında ve oyun sürecinde kullanabileceğiniz, klavye, fare ve dual analog oyun kumandasına sahip olmanız önemli bir faktör. Tüm bunları sağladığınızda oyun keyfini sürebilirsiniz.

FIFA 19 Neden Sistem Gereksinimi İstiyor?

Fifa 19 neden sistem gereksinimi istiyor sorusu en çok merak edilen konulardan biri. Ancak belirtmeliyiz ki, her oyunun kendine ait olan bir bellek alanı ve depolama sistemi bulunur.

Aynı zamanda uyarlandığı bir iletişim sistemi bulunduğundan, bu özelliklere göre gereksinimleri sağlamazsanız, bilgisayarınız oyunu kaldırmayabilir. Bu nedenle gereksinimleri sağlamayan özellikte bilgisayarlara bu oyunu indiremezsiniz.

FIFA 19 Sistem Gereksinimleri

FIFA 19 Sistem Gereksinimleri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu