Tiktok Takipçi Satın Al

Fare Boyutunda, PC Üreten Çılgın YouTuber

Teknolojinin kendin pişir kendin ye’cileri Raspberry Pi’leri kullanarak birbirinden harika projeler üretiyor. 

Electronic Grenade isimli bir YouTuber, özgün bir proje fikriyle ayağa kalkıyor ve elinin altındaki fareyi kaptığı gibi işE koyuluyor. Sonuç: Fare büyüklüğünde ancak tam fonksiyonel bir bilgisayar! Aslında YouTuber’ın ilk düşüncesi bilgisayarını kendi faresinin içine koymakmış ancak tüm bileşenlerin sığmayacağını görünce 3D model bir kalıp tasarlamış. “The Computer Mouse” veya lisanımızdaki adıyla “Fare Bilgisayar” projesini üretmek için bir Raspberry Pi Zero W bilgisayardan ve 1.5 inçlik 128 x 128 çözünürlüklü OLED LCD ekrandan faydalanmış.

[sp-related style=”light” id=”34886″]

Bu hınzır fare bilgisayarın tamamen şarj edilebilir 500 mAh bataryası, bir klavyesi ve hatta güç tuşu bile var! İşletim sistemi olarak ise GNU/Linux temelli bir sistem olan Raspbian’ı kullanıyor. Tabii projedeki her şey güllük gülistanlık değil. Fare bilgisayarın fantastik bir proje olması bazı dezavantajları doğuruyor.


Bilgisayarın mini klavyesi adeta karpel tünel sendromu rahatsızlığı için protokolden davetiye çıkarıyor. Projenin mucidinin söylediğine göre, minnak klavyeyi kullanmak göründüğü kadar da zor değilmiş. Ancak ufak olması kullanıcıyı kısıtladığı gerçeğini değiştirmiyor. Şimdilik pek güçlü olmayan bu DIY projesi; doküman hazırlama, maillere bakma ve hatta Minecraft oynama gibi ufak tefek fonksiyonlar sunuyor. Fare bilgisayarı iş başında ve tüm maharetleriyle görmek için hemen aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz;

kaynak: https://wmaraci.com/blog/fare-boyutunda-tam-fonksiyonel-pc-ureten-cilgin-youtuber-1199

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu