Tiktok Takipçi Satın Al

Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri

Efsane oyun serilerininden birisi olan Far Cry Serisinin 3 oyunun sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Far Cry 3 sistem gereksinimleri nedir? Online oyun platformunda adından oldukça söz ettiren oyunlardan biri de Far Cry serisidir.


Diğer oyunlardan farklı bir içeriği bulunan Far Cry, açık dünya birinci şahıs nişancı video oyunu olarak bizleri karşılıyor. Far Cry 3 ise 2008 yılında yayımlanan Far Cry 2 oyununun devamı niteliğini taşır.

Ancak belirtmeliyiz ki serinin son oyununda bulunan hikaye ve senaryo oldukça farklı bir düzlemde ilerleyerek öncesinden farklıdır. Pek çok kişinin severek oynadığı Far Cry 3 için sahip olmanız gereken bazı sistem gereksinimleri bulunuyor. Böylece oyunu bilgisayarınıza indirip rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Peki bu oyun keyfini yaşayabilmek adına Far Cry 3 sistem gereksinimleri neler, biliyor musunuz? Bu yazımızda sizlere oyunu indirip oynayabilmek için sahip olmanız gereken sistem gereksinimlerini araştırdık. O halde gelin bunlara birlikte göz atalım.

Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 3 Sistem Özellikleri

Far Cry 3 sistem özellikleri, oyun severlerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Bu yazımızda sizlere en çok önerilen sistem gereksinimlerini belirteceğiz. Böylece ortalama olarak Far Cry 3 oyunu için sahip olmanız gereken sistem özelliklerini öğrenmiş olursunuz.

Oyun işletim sistemi olarak; Windows 7, Windows 8, Windows XP ve Windows Vista sürümlerinin kullanılması koşulunu istiyor. Eğer sizlere belirttiğimiz Windows sürümlerinden birine sahipseniz, oyunu indirebilirsiniz. Bunun dışında işlemci olarak istenilen özellik ise; İntel Core i3-530 ya da AMD Phenom x2 565 isteniyor.

Bilgisayar belleğinin 6GB Ram yeri olması oyunu rahatlıkla oynamanızı sağlayacaktır. Ayrıca depolama olarak da 15 GB’ın yeterli olduğunu belirtebiliriz. Son olarak gerekli olan özellik ise ekran kartıdır. Nvdia Gtx 480 ya da HD 5770 özelliklere sahip olan bir ekran kartınızın bulunması gerekir.

Far Cry 3 Neden Sistem Gereksinimi İstiyor?

En çok merak edilen sorulardan biri de Far Cry 3 neden sistem gereksinimi istiyor sorusu oluyor. Öncelikle belirtmeliyiz ki, oyun oldukça kaliteli bir görselliğe ve alt yapıya sahip. Durum böyle olunca da bazı bilgisayarların bu oyunu kaldırmama durumu oldukça normaldir.

Eğer yukarıda sizlere sıraladığımız önerilen özelliklere sahipseniz, oyunu indirmekte ya da oynama esnasında herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız.

Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri

Minimum

  • İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 ya da daha iyisi
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6700 @ 2.6 GHz veya AMD Athlon64 X2 6000+ @ 3.0Ghz ya da daha iyisi
  • RAM: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: 512 Mb DirectX 9.0 Uyumlu Ekran Kartı veya AMD Radeon Hd 2900
  • Depolama: 15 GB

Önerilen

  • İşletim Sistemi : Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10
  • İşlemci: İntel Core i3-530 veya AMD Phenom x2 565
  • RAM: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvdia Gtx 480 veya HD 5770 ya da daha iyi bir ekran kartı
  • Depolama: 15 GB

 

Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu